Microsoft proširuje svoju ponudu umjetne inteligencije novim značajkama koje su osmišljene da pomognu stručnjacima za kibernetičku sigurnost da prepoznaju provale i prijetnje te poboljšaju analizu podataka. Tvrtka je predstavila Security Copilot, alat za koji tvrdi da će ubrzati otkrivanje prijetnji i odgovor, zajedno s povećanjem općeg razumijevanja potencijalnih opasnosti u tvrtkama.
Security Copilot pokretat će najnoviji OpenAI GPT-4 generativni AI model, pružajući okvir s uputama za pomoć pri sažimanju incidenata, analizi podataka o prijetnjama, prioritizaciji incidenata i preporuci najboljeg smjera djelovanja. Microsoft je izjavio da će Security Copilot neprestano učiti i poboljšavati se kako bi osigurao da sigurnosni timovi rade s najnovijim saznanjima o napadačima.
Tvrtka je procijenila da se na webu dogodi 1287 napada lozinkom u sekundi, navodeći da fragmentirani alati i infrastruktura nisu dovoljni da zaustave kršenja. Dodao je da njegova sigurnosna jedinica trenutačno aktivno prati više od 50 skupina ransomwarea i 250 jedinstvenih organizacija kibernetičkog kriminala u nacionalnim državama te prima 65 trilijuna signala prijetnji dnevno. Vasu Jakkal, korporativni potpredsjednik Microsoftove sigurnosti, rekao je da su izgledi i dalje visoki protiv stručnjaka za kibernetičku sigurnost, koji se suočavaju s asimetričnom borbom protiv nemilosrdnih i sofisticiranih napada.
Globalno tržište IoT-a spremno je za rast po složenoj godišnjoj stopi od 13,5 posto, s 959,6 milijardi dolara u 2023. na 1,8 bilijuna dolara prihoda u 2028., prema izvješću GlobalData.
Meta je objavila samostalnu aplikaciju temeljenu na umjetnoj inteligenciji. Ovim potezom tehnološki div društvenih mreža nastoji konkurirati chatbot rješenjima drugih kompanija.
Amazon je opovrgnuo tvrdnje da planira prikazivati utjecaj carina na svaki proizvod koji prodaje na svojoj glavnoj e-trgovinskoj stranici. Prijašnje medijske objave koje su nagađale takav potez izazvale su oštru reakciju američke vlade.