Prema istraživanju agencije Berlin Cameron i kompanije Benenson Strategy, 60 posto ispitanih liderica ustvrdilo je tako poraznu činjenicu.
Depositphotos / Ilustracija
Žene u poslovnom svijetu još uvijek traže svoje mjesto u smislu kao muškarci jer ne percipira ih se jednako, što potvrđuju svjedočanstva nekih od njih koje su ostvarile uspjeh. Naime, tvrde da se osjećaju usamljenije što više napreduju u karijeri.
Konkretnije, prema istraživanju agencije Berlin Cameron i kompanije Benenson Strategy, 60 posto ispitanih liderica ustvrdilo je tako poraznu činjenicu. A s obzirom da je u istraživanju sudjelovalo više od 600 žena (i muškaraca), riječ je o relevantnom uzorku.
Koliko usamljenost može biti opasna pokazuju i neka druga istraživanja, koja uspoređuju taj grozan osjećaj kao pušenje 15 cigareta dnevno. Toliko je štetno za ljudsko zdravlje i zato je nešto čemu treba pristupiti ozbiljno.
Ono što liderice napominju jest da su prošla ona vremena podrške i afirmacije žena po pitanju karijera i rukovodećih pozicija te da je sad stiglo vrijeme brojnijih izazova i zapravo podrška ponovno izostaje.
Muškarci se ne osjećaju ugodno kad su im žene nadređene, ali ne osjećaju se ni žene, što je paradoks i objašnjava koliko je teško biti uspješna žena. Dapače, 67 posto liderica smatra da nemaju podršku svojih kolega i kolegica. To vide i kao glavni razlog zašto osjećaju da ih se sputava u daljnjem napretku.
Još je gore ženama koje nisu bjelkinje jer se suočavaju s dodatnim preprekama i izazovima pa ih svega 19 posto tvrdi da su sretne i zadovoljne karijerom. Primjerice, 39 posto bjelkinja to tvrdi. Već to dovoljno pokazuje o kolikoj se razlici radi i koliko može biti teško.
Na kraju, usamljenost koju osjećaju na poslu i u poslu, "prelijeva" se na osobni život pa čini dodatnu štetu jer na taj način postaje kompletan dio dana, a živjeti s tim osjećajem svakako nije lako niti bi itko to trebao osjećati. Posebno ne samo iz razloga što je uspješan, odnosno, uspješna...
Na summitu G7 u Japanu, IBM je najavio 10-godišnju inicijativu od 100 milijuna dolara sa Sveučilištem u Tokiju i Sveučilištem u Chicagu za razvoj kvantno-centričnog superračunala koje pokreće 100.000 qubita. Kvantno-centrično superračunalstvo potpuno je novo i do sada nerealizirano doba računalstva visokih performansi. Sustav od 100 000 kubita poslužio bi kao temelj za rješavanje nekih od najhitnijih svjetskih problema koje čak ni najnaprednija superračunala današnjice možda nikada neće moći riješiti.
Japan će 23. srpnja početi ograničavati izvoz neke opreme za proizvodnju čipova u zemlje koje su označene kao neprijateljske. Odluka je uslijedila nakon višemjesečnog pritiska SAD-a da pooštri trgovinske kontrole Kine kako bi se vojsci spriječio pristup naprednoj tehnologiji.
Američki sud odbacio je tužbu dioničara Ericssona te je tako presudio da švedski dobavljač nije obmanuo ulagače o svojoj usklađenosti s američkim zakonima o podmićivanju nakon istrage o korupciji okončanoj 2019. Okružni sud u New Yorku odbacio je tužbene zahtjeve tužitelja i zaključio da Ericsson nije prekršio nijednu obvezu otkrivanja podataka prema investitorima, čime je okončan slučaj koji je pokrenut u ožujku 2022.