TOP 100 najvećih softveraša prema ostvarenoj EBIT-a

TOP 100 najvećih softveraša prema ostvarenoj EBIT-a

Foto: DepositPhotos

Nastavljamo s analizom, dobit prije kamata i oporezivanja (EBIT) je prema podacima tvrtke Bisnode i portala Poslovna.hr i ICTbusiness.info  porasla na godišnjoj razini u odnosu na 21018. godinu za 14,9 posto i dosegla uklupno 1,68 milijardi kuna. Na prvom mjestu je ponovno kartičarska tvrtka odnosno tvrtka koja se bavi procesiranjem kartica EFT-Usluge s rastom dobiti od 12,02 posto na ukupno 15,04 milijuna kuna uz prosječni petogodišnji rast od 26,42 posto.

N drugom mjestu je King ICT s rastom od 51,15 posto na 68,57 posto i to uz petogodišnji prosječni rast od 22,64 posto. Na trećem mjestu je Croz s visokim rastom EBIT-a od 86,14 posto i dosegao je 38,26 milijuna kuna. U posljednjih pet godina Croz je imao veliku fluktuaciju EBIT-a, no na kraju je ipak na petogodišnjoj razini to rast od 16,28 posto. Odmah iza Croz-a smjestio se Combis, IT tvrtka koja slavi ove godine 30 godina poslovanja i posluje u sklopu Hrvatskog Telekoma kao grupe s rastom EBIT-a od 31,16 milijuna kuna odnosno na petogodišnjoj razini prosječnih 9,55 posto. Na petom mjestu je Telegram Media Grupa koja bi prije pripadala u segment medija nego u segment softvera no to je upravo problem vodećeg NKD-a. Tako je Telegram nakon godina negativnog EBIT-a prošlu godinu završio na dobiti od 30,36 milijuna kuna što je prije svega posljedica prodaje Net.hr RTL-u.

Još su se u prvih deset smjestili Comping, Tau On-line koji upravlja portalom Moj posao dok je sama tvrtka u vlasništvu Alma Career. Tu je još jedan procesor kartica Mercusy Processing SDervices, ali i Asseco i Microblink kojem jedan od osnivača Damir Sabol.

Znamo da će mnogi reći kako će se opet na listi naći i tvrtke koje možda ne pripadaju po pretežitoj djelatnosti ovom segmentu, ali NKD je realno jedina prava odrednica. Problem naravno nastaje jer mnogima NKD odnosno glavna djelatnost prema NKD je samo jedna u nizu djelatnosti ponekad i nije ključna. Dakle cijeli ICT pripada u tri NKD područja softver 62.01, 62.02, 62.03, 62.09, 63.11; računala 26.20, 58.21, 58.29, 95.11 te komunikacije i telekomi 26.30, 61.10, 61.20, 61.30 i 61.90. Prema ovim NKD-ovima u analizu je ukupno ušlo više od 13 tisuća tvrtki.

TOP 100 ICT industrije u softverskom segmentu prema EBIT


TOP 100 prema EBIT20152016201720182019YoY 2019/2018YoY 2018/2017YoY 2017/2016YoY 2016/2015CAGR 2015-2019
1EFT-USLUGE47,082,616.0069,041,515.00103,500,966.00135,730,210.00152,042,300.0012.0231.1449.9146.6426.42%
2KING ICT24,713,453.0028,347,428.0037,260,994.0045,365,096.0068,567,800.0051.1521.7531.4414.7022.64%
3CROZ17,994,366.0014,961,470.0028,338,066.0020,554,157.0038,259,900.0086.14-27.4789.41-16.8516.28%
4COMBIS19,747,455.0025,544,419.0027,516,063.0028,885,305.0031,157,300.007.874.987.7229.369.55%
5TELEGRAM MEDIA GRUPA-13,457,280.00-4,297,280.00-1,718,902.00-553,202.0030,356,300.00




6COMPING8,590,525.0014,251,683.0017,346,419.0024,983,744.0028,272,300.0013.1644.0321.7165.9026.90%
7TAU ON-LINE7,336,667.0010,948,947.0016,501,054.0023,014,798.0026,780,000.0016.3639.4750.7149.2429.56%
8MERCURY PROCESSING SERVICES INTERNATIONAL36,477,834.0038,891,511.0041,103,812.0014,177,145.0026,666,900.0088.10-65.515.696.62-6.07%
9ASSECO SEE9,264,364.0016,839,244.0025,028,922.0014,756,707.0022,398,200.0051.78-41.0448.6381.7619.31%
10MICROBLINK1,397,246.004,344,508.008,755,513.0011,065,115.0020,653,600.0086.6626.38101.53210.9371.37%
11MICROSOFT HRVATSKA10,044,548.0016,135,975.0013,818,854.0025,902,116.0020,264,500.00-21.7787.44-14.3660.6415.07%
12NANOBIT17,778,163.007,933,188.002,852,846.0016,565,826.0020,206,200.0021.98480.68-64.04-55.382.59%
13TERMINALNI POSLOVI



18,784,200.00




14MONO5,619,302.009,721,064.0012,686,769.0013,640,081.0017,913,400.0031.337.5130.5172.9926.10%
15HASHCODE6,092,836.009,814,106.006,416,575.0015,719,455.0017,218,200.009.53144.98-34.6261.0823.09%
16INFINUM2,033,003.004,248,762.0010,254,660.0016,032,415.0016,694,700.004.1356.34141.36108.9952.37%
17SOFA IT
339,727.004,379,494.0010,135,228.0015,327,300.0051.23131.421,189.12

18ERSTE GROUP CARD PROCESSOR-56,615,003.0012,134,801.0018,467,263.0019,069,695.0014,989,500.00-21.403.2652.18

19APIS IT5,435,842.00-10,236,161.005,808,824.001,143,768.0014,656,100.001,181.39-80.31-156.75-288.3121.94%
20PHOBS4,721,162.006,109,788.009,345,137.0011,911,976.0014,421,000.0021.0627.4752.9529.4125.02%
21INFOBIP6,374,297.006,632,875.005,919,282.007,446,940.0013,454,900.0080.6825.81-10.764.0616.12%
22AXILIS1,659,463.001,809,735.004,052,447.007,484,578.0013,061,200.0074.5184.69123.929.0651.08%
23OMEGA SOFTWARE5,498,214.005,597,963.007,336,433.0013,068,202.0012,930,600.00-1.0578.1331.061.8118.65%
24MSTART PLUS47,002,679.0011,944,964.00-34,303,987.0010,815,930.0012,293,700.00




25ZERO DIGITAL


965,343.0011,383,700.001,079.24



26BILOG1,437,831.003,495,997.005,397,344.007,643,919.0010,825,700.0041.6241.6254.39143.1449.74%
27IN2894,114.003,441,987.00-3,956,954.004,726,430.0010,191,500.00115.63-219.45-214.96284.9662.69%
28DANIELI-SYSTEC6,867,396.006,739,459.008,156,621.0012,387,166.0010,116,000.00-18.3351.8721.03-1.868.05%
29NEOS3,355,453.006,562,284.004,198,565.008,466,153.009,887,500.0016.79101.64-36.0295.5724.13%
30PANDORA STUDIO835,431.00195,615.00-336,667.003,330,362.009,873,400.00196.47-1,089.22-272.11-76.5963.87%
31MULTICOM5,587,775.005,180,014.007,296,830.007,665,071.009,219,700.0020.285.0540.87-7.3010.53%
32DIVERTO3,858,109.002,109,915.003,145,749.004,099,311.008,991,200.00119.3330.3149.09-45.3118.44%
33SELECTIUM


624,600.008,078,000.001,193.31



34NORT6,940,000.008,188,898.008,037,773.008,070,212.007,982,000.00-1.090.40-1.8518.002.84%
35ELEKTRONIČKI RAČUNI-1,332,440.00-835,414.0024,863.00677,078.007,881,100.001,063.992,623.24-102.98

36SERENGETI1,472,536.00743,118.001,743,715.008,451,102.007,769,500.00-8.07384.66134.65-49.5339.47%
37VIP-DATA5,630,311.006,480,200.006,074,316.009,440,888.007,573,400.00-19.7855.42-6.2615.096.11%
384043,455,165.005,395,541.007,601,086.008,715,720.007,344,000.00-15.7414.6640.8856.1616.28%
39I.S.5,868,390.006,087,431.006,201,312.006,760,141.007,187,400.006.329.011.873.734.14%
40PET MINUTA9,763,436.0011,612,135.005,988,076.005,738,818.007,179,200.0025.10-4.16-48.4318.93-5.96%
41ZMS INFO4,186,512.004,401,340.004,691,838.004,709,583.006,990,200.0048.430.386.605.1310.80%
42SETCOR



6,832,900.00




43IGEA3,774,336.005,094,026.004,337,024.006,068,989.006,606,200.008.8539.93-14.8634.9611.85%
44SPAN17,758,949.008,255,902.0013,077,248.0011,863,346.006,569,400.00-44.62-9.2858.40-53.51-18.04%
45LIBUSOFT CICOM3,124,478.003,064,393.003,613,609.003,763,397.006,193,300.0064.574.1517.92-1.9214.66%
46PIS5,547,575.004,610,321.00-3,857,604.001,198,716.006,174,700.00415.11-131.07-183.67-16.892.17%
47CIRCLEBLUE



6,147,800.00




48ATOS IT SOLUTIONS AND SERVICES-6,558,008.00578,513.00329,109.00540,895.005,986,700.001,006.8164.35-43.11-108.82
49HEWLETT-PACKARD19,291,595.009,211,171.0051,086,110.0020,468,899.005,517,400.00-73.04-59.93454.61-52.25-22.15%
50SYNTIO

950,409.001,118,607.005,398,700.00382.6317.70


51LASER LINE



5,213,000.00




52TESTDOME


644,332.005,027,400.00680.25



53TRI PLUS GRUPA



4,966,700.00




54INFOART922,095.002,409,264.003,760,910.003,506,840.004,907,800.0039.95-6.7656.10161.2839.71%
55PKE SISTEMI590,126.001,488,268.001,529,166.002,845,265.004,816,700.0069.2986.072.75152.1952.18%
56C.M.G.C.1,143,562.002,860,099.006,575,933.0010,292,254.004,777,100.00-53.5956.51129.92150.1033.10%
57KROBEL PROMET3,037,518.002,917,820.004,339,340.004,341,573.004,773,200.009.940.0548.72-3.949.46%
58ALFATEC GROUP1,564,648.00674,071.002,705,418.004,391,156.004,764,200.008.5062.31301.36-56.9224.94%
59SEDAM IT9,070,019.0011,952,443.0017,775,907.0012,014,517.004,734,200.00-60.60-32.4148.7231.78-12.19%
60SMART NET238,733.00138,209.00689,398.001,779,342.004,701,700.00164.24158.10398.81-42.1181.50%
61INTELLEXI5,602,510.003,497,906.001,983,084.004,826,219.004,695,800.00-2.70143.37-43.31-37.57-3.47%
62INFIGO IS2,958,442.005,074,368.005,174,200.004,002,496.004,662,200.0016.48-22.651.9771.529.52%
63KRON,3,802,846.001,507,280.001,920,929.003,036,877.004,640,300.0052.8058.0927.44-60.364.06%
64SPIN OSIJEK4,141,106.002,676,537.005,864,159.003,951,178.004,569,900.0015.66-32.62119.10-35.371.99%
65EMOVIS TEHNOLOGIJE1,441,188.002,001,042.004,463,471.003,598,931.004,515,400.0025.47-19.37123.0638.8525.66%
66BLAZING EDGE275,933.00166,712.00493,738.002,935,327.004,470,000.0052.28494.51196.16-39.5874.54%
67NEXGEN874,800.001,956,392.003,031,998.004,295,098.004,421,000.002.9341.6654.98123.6438.27%
68PLAVI TIM146,575.003,415,837.003,383,817.003,465,963.004,387,200.0026.582.43-0.942,230.4497.34%
69GDI TECHNOLOGY PLATFORMS6,645,173.004,997,239.003,952,526.005,025,237.004,384,900.00-12.7427.14-20.91-24.80-7.98%
70SV GROUP1,302,370.002,020,894.003,366,841.006,880,757.004,310,500.00-37.35104.3766.6055.1727.05%
71NULTA DIMENZIJA


406,964.004,254,700.00945.47



72ETRANET GRUPA1,450,920.001,424,651.003,339,059.004,337,587.004,252,900.00-1.9529.90134.38-1.8124.00%
73MICROLAB2,029,804.001,696,763.002,496,613.002,834,854.004,171,000.0047.1313.5547.14-16.4115.49%
74INTEGRACIJA OD-DO2,720,337.002,704,622.003,487,367.002,283,439.004,142,300.0081.41-34.5228.94-0.588.77%
75CETITEC1,435,210.002,007,162.002,289,256.002,378,674.004,141,600.0074.113.9114.0539.8523.61%
76VESTIGO3,870,189.001,913,884.002,022,436.002,165,891.004,059,300.0087.427.095.67-50.550.96%
77SYSKIT2,060,923.001,599,434.005,769,384.00478,445.003,884,700.00711.94-91.71260.71-22.3913.52%
78TIS-OBJEKTNI INFORMACIJSKI SUSTAVI2,995,501.002,929,448.00475,246.001,889,404.003,876,200.00105.15297.56-83.78-2.215.29%
793 PRO1,103,779.001,688,876.001,065,507.001,452,077.003,842,700.00164.6336.28-36.9153.0128.34%
80ALTIORA2,248,209.0011,474,045.006,113,639.002,930,892.003,836,800.0030.91-52.06-46.72410.3611.28%
81SHAPE 404



3,800,000.00




82ALTUS INFORMACIJSKE TEHNOLOGIJE2,374,323.00532,589.00302,706.00504,988.003,797,600.00652.0266.82-43.16-77.579.85%
83INTRALOT ADRIATIC-720,038.002,646,735.003,837,793.004,592,686.003,672,600.00-20.0319.6745.00-467.58
84STANIĆ AUTOMATION
77,839.001,724,565.001,308,645.003,654,000.00179.22-24.122,115.55

85BARRAGE
12,031.00642,860.005,622,410.003,644,100.00-35.19774.595,243.36

86STANIĆ GRUPA2,874,067.005,362,720.002,806,965.001,468,539.003,555,800.00142.13-47.68-47.6686.594.35%
87BE-TERNA



3,520,400.00




88LEAPBIT


856,332.003,501,900.00




89EVISION INFORMACIJSKI SUSTAVI-480,924.001,197,010.002,710,293.003,877,820.003,418,500.00-11.8443.08126.42-348.90
90AVOLA SOLUTIONS862,472.001,470,967.00-3,630,769.002,414,367.003,410,300.0041.25-166.50-346.8370.5531.65%
91UBER1,769,782.001,841,774.002,190,825.003,199,518.003,359,300.004.9946.0418.954.0713.68%
92BARBASOFT


2,194,734.003,344,100.0052.37



93APLOS1,239,249.001,278,134.001,691,529.001,566,612.003,327,700.00112.41-7.3832.343.1421.84%
94REVERSINGLABS1,131,275.001,134,416.001,801,644.003,343,602.003,250,200.00-2.7985.5958.820.2823.50%
95TRIKODER1,831,170.002,493,409.003,486,791.001,779,054.003,249,300.0082.64-48.9839.8436.1612.15%
96GLOBALDIZAJN4,095,224.002,448,267.003,614,132.003,152,695.003,247,300.003.00-12.7747.62-40.22-4.53%
97DECODE HQ324,405.00218,866.00179,430.00983,444.003,201,600.00225.55448.09-18.02-32.5358.07%
98ARS FUTURA157,240.00721,440.001,584,892.002,410,673.003,157,900.0031.0052.10119.68358.8182.21%
99SVAM PLUS2,017,234.002,350,589.002,022,688.002,996,056.003,141,600.004.8648.12-13.9516.539.26%
100Q348,173.001,066,148.00797,776.002,047,786.003,134,700.0053.08156.69-25.17206.2155.20%

Izvor: Bisnode, Poslovna.hr i ICTbusiness.info

TOP 100 ICT industrije u softverskom segmentu prema EBIT-a


TOP 100 prema EBIT20182019YoY 2019/2018
1EFT-USLUGE135,730,210.00152,042,300.0012.02
2KING ICT45,365,096.0068,567,800.0051.15
3CROZ20,554,157.0038,259,900.0086.14
4COMBIS28,885,305.0031,157,300.007.87
5TELEGRAM MEDIA GRUPA-553,202.0030,356,300.00
6COMPING24,983,744.0028,272,300.0013.16
7TAU ON-LINE23,014,798.0026,780,000.0016.36
8MERCURY PROCESSING SERVICES INTERNATIONAL14,177,145.0026,666,900.0088.10
9ASSECO SEE14,756,707.0022,398,200.0051.78
10MICROBLINK11,065,115.0020,653,600.0086.66
11MICROSOFT HRVATSKA25,902,116.0020,264,500.00-21.77
12NANOBIT16,565,826.0020,206,200.0021.98
13TERMINALNI POSLOVI
18,784,200.00
14MONO13,640,081.0017,913,400.0031.33
15HASHCODE15,719,455.0017,218,200.009.53
16INFINUM16,032,415.0016,694,700.004.13
17SOFA IT10,135,228.0015,327,300.0051.23
18ERSTE GROUP CARD PROCESSOR19,069,695.0014,989,500.00-21.40
19APIS IT1,143,768.0014,656,100.001,181.39
20PHOBS11,911,976.0014,421,000.0021.06
21INFOBIP7,446,940.0013,454,900.0080.68
22AXILIS7,484,578.0013,061,200.0074.51
23OMEGA SOFTWARE13,068,202.0012,930,600.00-1.05
24MSTART PLUS10,815,930.0012,293,700.00
25ZERO DIGITAL965,343.0011,383,700.001,079.24
26BILOG7,643,919.0010,825,700.0041.62
27IN24,726,430.0010,191,500.00115.63
28DANIELI-SYSTEC12,387,166.0010,116,000.00-18.33
29NEOS8,466,153.009,887,500.0016.79
30PANDORA STUDIO3,330,362.009,873,400.00196.47
31MULTICOM7,665,071.009,219,700.0020.28
32DIVERTO4,099,311.008,991,200.00119.33
33SELECTIUM624,600.008,078,000.001,193.31
34NORT8,070,212.007,982,000.00-1.09
35ELEKTRONIČKI RAČUNI677,078.007,881,100.001,063.99
36SERENGETI8,451,102.007,769,500.00-8.07
37VIP-DATA9,440,888.007,573,400.00-19.78
384048,715,720.007,344,000.00-15.74
39I.S.6,760,141.007,187,400.006.32
40PET MINUTA5,738,818.007,179,200.0025.10
41ZMS INFO4,709,583.006,990,200.0048.43
42SETCOR
6,832,900.00
43IGEA6,068,989.006,606,200.008.85
44SPAN11,863,346.006,569,400.00-44.62
45LIBUSOFT CICOM3,763,397.006,193,300.0064.57
46PIS1,198,716.006,174,700.00415.11
47CIRCLEBLUE
6,147,800.00
48ATOS IT SOLUTIONS AND SERVICES540,895.005,986,700.001,006.81
49HEWLETT-PACKARD20,468,899.005,517,400.00-73.04
50SYNTIO1,118,607.005,398,700.00382.63
51LASER LINE
5,213,000.00
52TESTDOME644,332.005,027,400.00680.25
53TRI PLUS GRUPA
4,966,700.00
54INFOART3,506,840.004,907,800.0039.95
55PKE SISTEMI2,845,265.004,816,700.0069.29
56C.M.G.C.10,292,254.004,777,100.00-53.59
57KROBEL PROMET4,341,573.004,773,200.009.94
58ALFATEC GROUP4,391,156.004,764,200.008.50
59SEDAM IT12,014,517.004,734,200.00-60.60
60SMART NET1,779,342.004,701,700.00164.24
61INTELLEXI4,826,219.004,695,800.00-2.70
62INFIGO IS4,002,496.004,662,200.0016.48
63KRON,3,036,877.004,640,300.0052.80
64SPIN OSIJEK3,951,178.004,569,900.0015.66
65EMOVIS TEHNOLOGIJE3,598,931.004,515,400.0025.47
66BLAZING EDGE2,935,327.004,470,000.0052.28
67NEXGEN4,295,098.004,421,000.002.93
68PLAVI TIM3,465,963.004,387,200.0026.58
69GDI TECHNOLOGY PLATFORMS5,025,237.004,384,900.00-12.74
70SV GROUP6,880,757.004,310,500.00-37.35
71NULTA DIMENZIJA406,964.004,254,700.00945.47
72ETRANET GRUPA4,337,587.004,252,900.00-1.95
73MICROLAB2,834,854.004,171,000.0047.13
74INTEGRACIJA OD-DO2,283,439.004,142,300.0081.41
75CETITEC2,378,674.004,141,600.0074.11
76VESTIGO2,165,891.004,059,300.0087.42
77SYSKIT478,445.003,884,700.00711.94
78TIS-OBJEKTNI INFORMACIJSKI SUSTAVI1,889,404.003,876,200.00105.15
793 PRO1,452,077.003,842,700.00164.63
80ALTIORA2,930,892.003,836,800.0030.91
81SHAPE 404
3,800,000.00
82ALTUS INFORMACIJSKE TEHNOLOGIJE504,988.003,797,600.00652.02
83INTRALOT ADRIATIC4,592,686.003,672,600.00-20.03
84STANIĆ AUTOMATION1,308,645.003,654,000.00179.22
85BARRAGE5,622,410.003,644,100.00-35.19
86STANIĆ GRUPA1,468,539.003,555,800.00142.13
87BE-TERNA
3,520,400.00
88LEAPBIT856,332.003,501,900.00
89EVISION INFORMACIJSKI SUSTAVI3,877,820.003,418,500.00-11.84
90AVOLA SOLUTIONS2,414,367.003,410,300.0041.25
91UBER3,199,518.003,359,300.004.99
92BARBASOFT2,194,734.003,344,100.0052.37
93APLOS1,566,612.003,327,700.00112.41
94REVERSINGLABS3,343,602.003,250,200.00-2.79
95TRIKODER1,779,054.003,249,300.0082.64
96GLOBALDIZAJN3,152,695.003,247,300.003.00
97DECODE HQ983,444.003,201,600.00225.55
98ARS FUTURA2,410,673.003,157,900.0031.00
99SVAM PLUS2,996,056.003,141,600.004.86
100Q2,047,786.003,134,700.0053.08

Izvor: Bisnode, Poslovna.hr i ICTbusiness.info

Još iz kategorije

Rimac predstavio dizajn svog novog tehnološki naprednog kampusa

Rimac predstavio dizajn svog novog tehnološki naprednog kampusa

12.04.2021.

Hrvatski proizvođač električnih hiperautomobila i pogonskih sustava za električna vozila Rimac Automobili predstavio je projekt novog tehnološki naprednog sjedišta, koje uključuje testnu stazu, smještajne kapacitete i muzej. Sve to svega nekoliko kilometara od sjedišta Rimac Automobila, na zemljištu od 200.000 metara kvadratnih, na kojem bi kompleks trebao zauzimati oko 100.000 metara kvadratnih. Dovršetak radova i otvorenje planiraju se za 2023.

Boscheva zarada od prodaje rješenja za Industriju 4.0 dosegnula četiri milijarde eura

Boscheva zarada od prodaje rješenja za Industriju 4.0 dosegnula četiri milijarde eura

12.04.2021.

Od 2011. godine Bosch je generirao više od četiri milijarde eura od prodaje softvera Industrije 4.0, od čega je više od 700 milijuna eura ostvareno samo u 2020. Danas u Boschevim postrojenjima diljem svijeta preko 120 000 strojeva i 250 000 uređaja sadrži značajku povezivosti.

Infobip preuzeo vodeću regionalnu tehnološku konferenciju Shift

Infobip preuzeo vodeću regionalnu tehnološku konferenciju Shift

10.04.2021.

Infobip je objavio akviziciju konferencije Shift te najavio strateški pomak u svom poslovanju stavljajući u fokus developere. Osnivač i CEO ove tehnološke konferencije Ivan Burazin ujedno je imenovan članom Uprave za developersko iskustvo (Chief Developer Experience Officer) u Infobipu.