Izvješće upozorava da je potreban sveobuhvatan portfelj alata za sprječavanje prijevara kako bi se ti gubici sveli na minimum. Predviđa da će rješenja verifikacije povezana s ponašanjem biti ključna za smanjenje učinkovitosti strategija prijevare.
Depositphotos
Nova studija Juniper Researcha otkrila je da će vrijednost lažnih transakcija e-trgovine za fizičku robu dosegnuti 10 milijardi dolara na globalnoj razini 2025. To bi značilo rast od 18% u odnosu na 8,8 milijardi dolara prošle godine.
Sve složenije metode prijevare, kao što su deepfake i sintetički ID-ovi, pokreću rast prijevara fizičkih roba na daljinu. Kako bi se tome suprotstavilo, izvješće je identificiralo otkrivanje živosti, rješenje protiv lažiranja koje se koristi za provjeru autentičnosti identiteta, kao ključno za smanjenje gubitaka od ove prijevare u budućnosti.
Izvješće upozorava da je potreban sveobuhvatan portfelj alata za sprječavanje prijevara kako bi se ti gubici sveli na minimum. Predviđa da će rješenja verifikacije povezana s ponašanjem biti ključna za smanjenje učinkovitosti strategija prijevare. S obzirom na to da potrošači obično kupuju s ograničenog broja često korištenih lokacija, provjera geolokacije vrlo je vrijedan alat u borbi protiv prijevara.
“Trgovci e-trgovinom moraju spojiti automatizirane obrambene sustave umjetne inteligencije s provjerama koje upravljaju ljudi. Ovo će se boriti protiv sofisticiranih taktika prijevare, kao što su sintetičke oznake povrata i točno ponderirani paketi, koji su prevarantima omogućili besplatno primanje robe e-trgovine,” rekao je autor izvješća Thomas Wilson.
Istraživanje je također otkrilo da kombiniranje stalnih provjera, kao što je analitika ponašanja s pojačanom verifikacijom putem biometrije, može prepoznati obrasce prijevare koje ljudi često propuštaju i mora se primijeniti kako bi se lakše identificirali obrasci u stvarnom vremenu. Stoga dobavljači moraju razviti rješenja koja su usredotočena na borbene taktike koje varaju alate za prevenciju na ključnim točkama na putu kupca, najistaknutije, na mjestu plaćanja.
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.