Instagram napokon omogućava Live kreatorima dodati moderatore tijekom njihovih „streamova“ kako bi se lakše nosili s nepoćudnim komentarima, gledateljima koje zbog ponašanja treba ukloniti, a u konačnici, kako bi i isključili komentare ako je to potrebno.
Ukratko, kreatori sadržaja više ne moraju paziti na "mali milijun" stvari dok rade ono u čemu su najbolji. Umjesto njih će brigu o svim "okolnim sitnicama" moći obavljati moderatori. Iako je Instagram nevjerojatno dugo čekao za donošenje mogućnosti koja je toliko potrebna i logična, bitno da je napokon stigla.
Dodavanje moderatora iznimno je lako jer sve što treba jest tijekom Live streama kliknuti na tri točkice kraj imena željene osobe u dijelu s komentarima i ona će automatski postati moderator dok traje prijenos. Moguće je pronaći željenu osobu i kroz "search bar", tako da su sve mogućnosti pokrivene. Kasnije, Instagram će sam nuditi potencijalne moderatore vodeći se korisnikovim prijašnjim preferencijama.
Dakle, kreatori sad mogu odahnuti, njihova borba da dobiju ovako nešto završena je nakon šest godina, koliko postoji Live. Zamislite kako je bilo onima s desecima tisuća gledatelja... Ili onima koji bi ih imali i više od toliko. Jednostavno, bilo je nemoguće pratiti što se događa u dijelu s komentarima.
Tko zna da li bi se Meta odlučila na ove promjene da nisu već neko vrijeme dio konkurentskih platformi kao Twitch i YouTube. Zanimljivo, čak je Facebook imao mogućnosti moderiranja, što čudi jer je Instagram dio iste kompanije, a svejedno je kaskao. Dodani su i alati koji olakšavaju uklanjanje botova, trolova i svih kojima nije mjesto u komentarima tijekom prijenosa.
Možda sad na ovaj način Instagram uspije efikasnije monetizirati Live, od čega bi profitirali i sami kreatori, naravno... Dobitak za sve strane, u svakom slučaju.
Globalno tržište IoT-a spremno je za rast po složenoj godišnjoj stopi od 13,5 posto, s 959,6 milijardi dolara u 2023. na 1,8 bilijuna dolara prihoda u 2028., prema izvješću GlobalData.
Meta je objavila samostalnu aplikaciju temeljenu na umjetnoj inteligenciji. Ovim potezom tehnološki div društvenih mreža nastoji konkurirati chatbot rješenjima drugih kompanija.
Amazon je opovrgnuo tvrdnje da planira prikazivati utjecaj carina na svaki proizvod koji prodaje na svojoj glavnoj e-trgovinskoj stranici. Prijašnje medijske objave koje su nagađale takav potez izazvale su oštru reakciju američke vlade.