Među ispitanicima, 88% izjavilo je da bi koristilo umjetnu inteligenciju za pokretanje zadatka koji se čini neodoljivim. Oni također koriste AI kako bi povećali svoju produktivnost i poboljšali komunikaciju.
Depositphotos
Istraživanje The Harris Poll, koje je naručio Google, pokazalo je da 82% koristi AI alate na poslu. Istodobno, 98% predviđa da će to imati utjecaja na njihovu industriju u sljedećih pet godina.
Tvrtke su anketirale više od 1000 američkih radnika u dobi od 22 godine do 39 godina, koji trenutno imaju ili traže vodeće pozicije kod svojih poslodavaca. Istraživanje je pokazalo da više od 50% korisnika umjetne inteligencije redovito dijeli svoje uvide i iskustva s kolegama, a 75% njih predlaže generativne alate.
Među ispitanicima, 88% izjavilo je da bi koristilo umjetnu inteligenciju za pokretanje zadatka koji se čini neodoljivim. Oni također koriste AI kako bi povećali svoju produktivnost i poboljšali komunikaciju. Na primjer, 70% ga koristi za izradu odgovora na e-poštu ili za prevladavanje jezičnih barijera. Za poboljšanje pisanja, 88% se slaže da im AI može pomoći u pronalaženju pravog tona.
Osim toga, 87% ispitanika vjeruje da im umjetna inteligencija može učiniti ugodnijim pisanje dugih e-poruka na njihovim telefonima. Također, 90% je izjavilo da bi se osjećali sigurnije pridruživši se sastancima u pokretu kada bi znali da se radi o vođenju bilješki. Za poboljšanje sposobnosti upravljanja, 86% vjeruje da bi umjetna inteligencija mogla pomoći sadašnjim vođama da postanu bolji menadžeri, a 70% zainteresirano je koristiti je za poboljšanje svojih menadžerskih vještina.
Američki sud odbio je zahtjev tvrtke Huawei Technologies za odbacivanje većine optužbi iz savezne optužnice u kojoj se tvrdi da je tvrtka ukrala poslovne tajne i obmanula banke u vezi s poslovanjem u Iranu.
Američki Senat blokirao je desetogodišnju zabranu donošenja zakona o regulaciji umjetne inteligencije na razini saveznih država. Ova kontroverzna mjera bila je podržana od strane velikih tehnoloških kompanija. Senatori su izglasali amandman kojim se moratorij uklanja iz kontroverznog zakona o poreznim olakšicama i potrošnji, koji je predložio američki predsjednik Donald Trump.
Europska komisija najavila je Kvantnu strategiju s ciljem da Europa postane globalni lider u području kvantnih tehnologija do 2030. godine. Prema navodima Komisije, strategija će potaknuti izgradnju otpornog i suverenog kvantnog ekosustava koji će podupirati rast startupova te pretvarati znanstvena otkrića u tržišno spremne primjene, uz očuvanje europske znanstvene izvrsnosti.