Infobipov osječki ured otvoren je na prvotnoj lokaciji prije više od godinu dana, a današnja, nova lokacija povećava potrebne kapacitete za daljnji rast broja zaposlenika.
Hrvatski jednorog i globalna cloud komunikacijska platforma, Infobip, svečano je predstavila novootvoreni ured u Osijeku, na adresi Vukovarska 31. Osječki ured jedan je od šest Infobipovih lokacija u Hrvatskoj, uz one u Vodnjanu, Zagrebu, Rijeci, Splitu i Bjelovaru.
Riječ je o inženjerskom uredu u kojemu Infobipovi zaposlenici primarno razvijaju najnovija SaaS cloud komunikacijska rješenja za globalno tržište. Na svečanom predstavljanju ureda okupljenima su se obratili domaćini Izabel Jelenić, suosnivač i tehnički direktor Infobipa, Damir Prusac, potpredsjednik za inženjerstvo u Infobipu i Dražen Radanović, voditelj Infobipovog osječkog ureda.
„Osječki ured je jedan od desetak inženjerski centara na Infobipovoj karti svijeta. Naši zaposlenici ovdje imaju priliku radili na projektima globalnog značaja i utjecaja u brzorastućoj industriji cloud komunikacija“, rekao je na otvaranju Izabel Jelenić, suosnivač i tehnički direktor Infobipa.
Infobipov osječki ured otvoren je na prvotnoj lokaciji prije više od godinu dana, a današnja, nova lokacija povećava potrebne kapacitete za daljnji rast broja zaposlenika.
„U ovom dijelu Hrvatske imamo izvrsne inženjerske talente i sjajne tehničke fakultete. Naš ured u Osijeku je u nešto više od godinu dana narastao s jednog na 27 zaposlenika, pretežito inženjera te je ovo vrlo važna lokacija na kojoj radimo na razvoju naših SaaS produkata koje koriste globalni brendovi“, zaključio je Radanović.
Najavljena je carina od 25 posto na uvoze putničkih automobila i auto dijelova, što je izazvalo val šoka u automobilskoj industriji. Dionice proizvođača automobila diljem svijeta pale su u četvrtak, a posebno su pogođene tvrtke sa sjedištem u Njemačkoj, Japanu i Južnoj Koreji.
Generalno gledano, 92 posto ispitanika planira barem jedno putovanje tijekom godine. Uz putovanja unutar zemlje, bilježi se i porast interesa za odlaske u susjedne zemlje regije, koje planira 30 posto građana.
Najbolji model bio je Anthropicov Claude 3.5 Sonnet, koji je uspio završiti 24 posto dodijeljenih zadataka. Autori studije istaknuli su da je čak i ovo skromno postignuće bilo izrazito skupo, s prosjekom od gotovo 30 koraka i troškom iznad šest dolara po zadatku.