TOP 100 na domaćoj softverskoj IT sceni prema ukupnom prihodu – vodeći Combis, King ICT i Span

TOP 100 na domaćoj softverskoj IT sceni prema ukupnom prihodu – vodeći Combis, King ICT i Span

Foto: Fotolia ilustracija

Nedjelja je, poduzetnička kao i svaka druga, medijska već 25 godina. Radna. I idemo dalje s analizom domaćeg ICT tržišta i to ovog puta u segmentu koji je ponajviše softverski. Tko je tko prema prihodima u TOP 100 najuspješnijih domaćih tvrtki u pretežito softverskom segmentu.

Kako bismo nastavili analize od sada ćemo radi jasnoće u svakom tekstu pisati ( i da to ćemo kopirati) kako je riječ o podacima koje prikupila tvrtka Bisnode i portal Poslovna.hr, a analizu je napravio, posložio i Vama naši čitatelji prikazao ICTbusiness.info. Dakle, ponovimo još jednom, jako je nezahvalno složiti analizu koju je realno gledajući, a ne ulazeći u poslovanje svake tvrtke kroz neki obliku due diligencea prikazati stvarno stanje tržišta stoga smo se i ovaj put odlučili koristiti NKD-om kao ključnom referencom. Prema pretežitom NKD-u, odnosno onom koje su tvrtke same prijavile u softverski segment pripadaju KD 62.01, 62.02, 62.03,  62.09, 63.11. I to je ono što sad analiziramo.

Radi potpunog pojašnjenja IT segmentu kojem pripadaju sljedeći NKD-ovi 26.20. 58.21, 58.29, 95.11.

Već prije smo objavili podatke za telekomunikacijski sektor koji obuhvaća tvrtke s NKD-ovima 26.30, 61.10, 61.20, 61.30, 61.90.

Ipak i ovdje treba naglasiti da softverski segment ima i svojih anomalija jer se mnoge tvrtke prema NKD-u koji smo odabrali za analizu rade i druge poslove i prihode im čine poslovi koji nemaju direktne veze s razvoj softvera ali imaju s konzaltingom, sistemskim rješenjima, implementacijom i softvera i hardvera.

I tako, kad smo to sad lijepo još jednom razjasnili krenimo s analizom.

Među najuspješnijim domaćim tvrtkama u softverskom segmentu (prema NKD-u) očekivano su najveći domaći sistem integratori, tvrtke koje se bave razvojem softvera, ali i primjerice državni APIS IT.

Na prvom mjestu je Combis koji je u vlasništvu HT-a koji je ostvario 644,98 milijuna kuna prihoda uz rast od 9 posto na godišnjoj razini. Drugo mjesto zauzeo je King ICT s 625,79 milijuna kuna i rastom od 12,82 posto. Vrlo visoki rast od čak 21,84 posto ima Span koji je dosegao 323,44 milijuna kuna prihoda u 2017. godini.

Ono što je svakako znakovito je da među prvih TOP 100 kompanija prema ukupnom prihodu u 2017. godini tek rijetke tvrtke bilježe pad prihoda. Vrlo često je riječ i o dvoznamenkastom rastu prihoda što samo pokazuje koliko je ovo tržište stabilno i s potencijalom rasta jer su takvi trendovi rasta prihoda bilježeni i prethodnih godina.

Svakako pogledajte najuspješnije!

TOP 100 najboljih u softverskom segmentu prema ukupnom prihodu u 2017. godini

TvrtkaPrihod 2016Prihod 2017Prihodi YoY (2017 / 2016)Prihodi YoY (2016 / 2015)Prihodi YoY (2015 / 2014)Prihodi YoY (2014 / 2013)
1COMBIS d.o.o.591,711,900.00644,982,300.009.00-0.5617.544.91
2KING ICT d.o.o.554,658,900.00625,785,700.0012.8213.4939.66-3.13
3SPAN, d.o.o.265,456,000.00323,442,500.0021.8417.2622.2549.47
4Mercury Processing Services International d.o.o.241,981,600.00255,696,600.005.67-3.193.4011.90
5ASBISC-CR d.o.o.212,541,100.00218,238,500.002.680.4410.24-2.51
6APIS IT d.o.o.206,042,200.00209,309,500.001.59-6.753.52-1.61
7CompING d.o.o.185,309,000.00206,750,500.0011.5718.267.71-4.61
8EFT-Usluge d.o.o.112,860,900.00177,323,600.0057.1237.9750.8750.74
9ASSECO SEE d.o.o.166,763,900.00167,863,200.000.6610.5610.9617.08
10IN2 d.o.o.154,812,400.00165,613,800.006.986.254.4113.98
11INFOBIP d.o.o.122,273,400.00139,689,100.0014.2429.7525.8324.89
12CROZ d.o.o.93,306,800.00128,712,100.0037.953.327.81-3.96
13Atos IT Solutions and Services d.o.o.121,046,300.00125,044,700.003.30-4.8526.0221.63
14DANIELI-SYSTEC d.o.o.110,422,400.00123,430,400.0011.7817.6523.213.81
15SEDAM IT d.o.o.81,195,300.00119,589,200.0047.2911.9933.36-16.95
16HEWLETT-PACKARD d.o.o.81,962,300.00118,305,300.0044.34-23.398.88-4.75
17MICROSOFT HRVATSKA d.o.o.109,338,000.00109,355,900.000.0215.4513.8111.82
18ERSTE GROUP CARD PROCESSOR d.o.o.102,694,900.00102,028,200.00-0.659.622.581.08
19Erste Group IT HR d.o.o.104,231,200.0099,335,600.00-4.704.5615.8654.05
20SAP d.o.o.74,077,100.0081,942,100.0010.6236.520.35-1.72
21ECCOS-INŽENJERING d.o.o.49,823,900.0079,210,000.0058.988.4910.9016.36
22iStyle d.o.o.96,732,800.0079,058,300.00-18.2723.1777.1240.18
23PLAVI TIM d.o.o.70,002,500.0069,071,800.00-1.331,434.64
24MREŽNE TEHNOLOGIJE VERSO, d.o.o.71,387,400.0064,019,400.00-10.32-14.0530.48-32.93
25VERACOMP d. o. o.49,750,800.0055,997,400.0012.5635.0296.900.29
26Cloudsense d.o.o.35,271,700.0055,845,200.0058.3388.510.7356.33
27NANOBIT d.o.o.54,113,300.0053,745,500.00-0.689.15107.2980.65
28TVC INFO d.o.o.31,426,300.0049,960,400.0058.98441.45482.51-29.32
29MANAS d.o.o.36,346,400.0049,911,900.0037.322.59111.416.18
30ALTIMA d.o.o.45,544,100.0046,779,000.002.7111.881.574.65
31ACQUISITUM MAGNUM d.o.o.37,725,100.0045,658,200.0021.037.0110.7117.28
32SV GROUP d.o.o.36,580,600.0042,991,700.0017.53-32.1990.01-8.22
33INFODOM d.o.o.34,500,700.0042,955,400.0024.5114.69-12.482.28
34NEOS d.o.o.35,684,600.0042,595,300.0019.3711.0163.5443.14
35PET MINUTA d.o.o.43,901,500.0040,667,600.00-7.3726.0474.1623.25
36404 d.o.o.27,045,700.0040,127,500.0048.3780.30191.11
37NTH Mobile d.o.o.37,940,200.0039,930,100.005.248.5619.921.54
38PERPETUUM MOBILE, d.o.o.37,106,600.0039,319,600.005.96-6.4029.42-15.09
39ŠPICA SUSTAVI d.o.o.25,470,400.0038,549,800.0051.35-13.69-0.7830.80
40POSLOVNA INTELIGENCIJA d.o.o.36,499,700.0038,279,800.004.8819.234.6435.28
41Omega software d.o.o.26,609,700.0037,716,000.0041.7422.4526.05-5.51
42B 4 B, d.o.o.48,416,600.0036,735,300.00-24.13-3.07-10.408.40
43DUPLICO d.o.o.28,678,100.0036,653,500.0027.81-19.7762.6922.85
44HP Computing and Printing d.o.o.32,636,400.0036,429,300.0011.62547.97
45MULTICOM d.o.o.33,766,400.0035,563,400.005.3210.40-10.7113.19
46TAU ON-LINE d.o.o.27,238,000.0035,342,700.0029.7623.5430.0010.28
47GLOBALLOGIC d.d.31,802,800.0034,779,900.009.3663.69-23.8748.56
48S&T Carrier Business d.o.o.48,005,600.0034,647,000.00-27.83-7.02-12.19-4.27
49ADACTA d.o.o.34,637,700.0034,557,500.00-0.2321.0914.217.32
50OSA SOFTVER d.o.o.44,463,400.0034,381,000.00-22.68-18.0218.0386.63
51AMPLEXOR Adriatic d.o.o.27,620,200.0034,266,300.0024.0641.3229.4314.59
52GDi d.o.o.32,324,700.0033,514,400.003.6817.33-10.984.16
53PANOS ING d.o.o.20,861,700.0033,149,200.0058.90-64.061,155.3594.53
54HP PRODUKCIJA d.o.o.33,622,200.0032,014,600.00-4.782.03-13.0523.23
55IT SOFT d. o. o.28,270,600.0031,812,800.0012.5325.4268.3455.13
56LIBUSOFT CICOM d.o.o.27,983,900.0031,686,600.0013.239.2313.802.94
57INFINUM d.o.o.20,545,900.0031,433,600.0052.9964.4331.8591.14
58MEGATREND POSLOVNA RJEŠENJA d.o.o.44,616,900.0031,374,400.00-29.681.0012.033.44
59PROTIS d.o.o.30,907,600.0031,112,700.000.6632.545.33-13.20
60VESTIGO, d.o.o.28,039,500.0028,445,500.001.456.524.2125.45
61ALFATEC GROUP d.o.o.30,448,500.0026,661,800.00-12.4425.515.61-4.43
62Tipico Sports Services d.o.o.21,015,900.0026,435,600.0025.7924.2714.1621.95
63ReversingLabs d.o.o.18,045,000.0026,011,200.0044.1557.8864.9018.25
64INFOSISTEM d.d.21,723,200.0025,841,400.0018.96-16.6214.79-28.14
65C.M.G.C. d.o.o.14,874,100.0025,510,800.0071.51164.7758.5222.93
66emovis tehnologije d.o.o.16,960,400.0025,331,400.0049.362.57-22.67-18.28
67ALTIORA d.o.o.26,156,800.0024,745,100.00-5.40108.3242.4375.98
68INFOSYS LIMITED, d.d.24,668,300.00
69AVAYA d.o.o.22,281,500.0024,630,300.0010.5423.36-32.7713.06
70ETRANET GRUPA d.o.o.11,286,100.0024,557,400.00117.5925.53-14.25-39.63
71IGEA d.o.o.26,879,000.0024,160,500.00-10.115.889.427.20
72TIS-OBJEKTNI INFORMACIJSKI SUSTAVI d.o.o.26,487,700.0024,088,400.00-9.06-7.4833.60-11.13
73IPC d.o.o.19,079,500.0024,029,400.0025.9420.516.8717.19
74PIS d.o.o.26,426,600.0023,506,600.00-11.05-1.20-23.8938.95
75KROBEL PROMET d.o.o.20,976,800.0023,422,900.0011.6615.9036.5932.50
76INFIGO IS d.o.o.20,064,800.0022,620,400.0012.7448.547.8613.02
77ABEST d.o.o.27,426,900.0021,964,300.00-19.92-6.57179.98-19.32
78CADCAM DESIGN CENTAR d.o.o.17,319,000.0021,673,100.0025.1431.22-8.5012.05
79TERMINALNI POSLOVI d. o. o.20,405,800.0021,650,100.006.102.0934.5833.47
80N-Soft Solutions d.o.o.12,283,200.0021,458,400.0074.701,125.015.73
81MONO d.o.o.17,266,600.0021,265,400.0023.1645.1830.5730.26
82ALFA NET d.o.o.28,526,300.0021,229,800.00-25.58-2.071.283.35
83NORT d.o.o.20,611,900.0021,058,900.002.176.281.695.53
84CISCO SYSTEMS HRVATSKA d.o.o.24,078,700.0020,961,100.00-12.95-49.9719.4626.43
85Trikoder d.o.o.15,754,400.0020,875,500.0032.5136.7712.1152.78
86SERENGETI d.o.o.12,384,700.0020,598,300.0066.3220.3162.21-2.41
87GDi Technology Platforms d.o.o.20,852,600.0020,389,400.00-2.22-4.6769.91
88STATIM d.o.o.18,327,000.0020,288,600.0010.7030.0114.9026.07
89HUMAN RESOURCES CLOUD d.o.o.17,608,400.0020,082,000.0014.0512.1859.89462.14
90IT SISTEMI-NOVE TEHNOLOGIJE d.o.o.18,580,300.0019,561,100.005.2821.429.857.54
91INTEGRACIJA OD-DO d.o.o.15,890,000.0019,556,000.0023.079.95-14.3446.87
92ecx.io croatia d.o.o.8,379,100.0019,013,000.00126.911,395.73
93VIP-DATA d.o.o.20,430,800.0018,863,400.00-7.67-7.65-2.79-4.33
94Microblink d.o.o.10,462,000.0018,547,700.0077.2996.31108.2549.55
95SPIN d.o.o. OSIJEK13,995,900.0018,536,300.0032.44-17.367.103.37
96SP SISTEMI d.o.o.14,581,900.0018,523,900.0027.038.4862.17-17.24
97HR PRO d.o.o.14,989,900.0018,375,400.0022.5934.43-5.444.44
98BULB d.o.o.16,574,100.0018,135,000.009.4224.3619.114.93
99EKOBIT d.o.o.16,780,200.0018,063,900.007.658.48-2.839.69
100TECHED SAVJETODAVNE USLUGE d.o.o.18,202,400.0017,943,200.00-1.4225.83-32.1826.83

Izvor podataka: Bisnode / Poslovna.hr Analiza podataka: ICTbusiness.info

Još iz kategorije

Kriza ubrzala transformacijske projekte

Kriza ubrzala transformacijske projekte

12.08.2020. komentiraj

Brzina promjena još se povećala u vrijeme krize, transformacijski projekti su čak i ubrzani, a promijenio se i način na koji radimo, ističe Tomislav Balun, poslovni direktor IBM Hrvatska za ICT Business.info. Prema njegovim riječima svi su razmišljali kako se prilagoditi, kako stvoriti nove modele rada, kako osigurati kontinuitet poslovanja te na koji način iskoristiti cloud rješenja u prilagođavanju krizi.

Canon predstavio seriju crno-bijelih višefunkcijskih pisača formata A3 imageRUNNER 2425

Canon predstavio seriju crno-bijelih višefunkcijskih pisača formata A3 imageRUNNER 2425

31.07.2020. komentiraj

Canon CEE je predstavio seriju crno-bijelih višefunkcijskih pisača formata A3 – imageRUNNER 2425. Ti pouzdani pisači visoke funkcionalnosti koji se lako koriste istinski su nasljednik iznimno dobro prodavane serije imageRUNNER 2520, nude veću produktivnost i mogućnosti povezivanja, naprednu sigurnost te nizak ukupan trošak posjedovanja, što ih čini sjajnim dodatkom manjim i srednjim uredima koji trebaju ispis i skeniranje u većem obimu.

Novi regionalni projekt IN2 grupe za OTP Osiguranje

Novi regionalni projekt IN2 grupe za OTP Osiguranje

30.07.2020. komentiraj

Za OTP Osiguranje u Srbiji IN2 grupa završava implementaciju rješenja INsurance2 Front Office za prodaju proizvoda osiguranja u poslovnicama Vojvođanske banke. Ova implementacija je uvod i priprema za predstojeću integraciju OTP banke i Vojvođanske banke koja slijedi u svibnju 2021. godine. Integracijom će nastati druga komercijalna banka po veličini u Srbiji, a broj poslovnica koje koriste ovo rješenje povećat će se sa sadašnjih 90 na 210.