Termalna pasta prenosi toplinu s procesora ili grafičke kartice na sustav hlađenja s ventilatorima. Termalna provodljivost termalne paste mjerilo je koliko dobro prenosi toplinu i određuje kako dobro pasta obavlja svoju funkciju.
Zašto ovaj uvod? Kao odgovor na to je li termalna pasta uopće potrebna kako bi se dodatno hladilo računalo i štitilo ga od pregrijavanja. Općenito govoreći, unaprijed nanesena termalna pasta na standardnim AMD i Intel coolerima obavit će dobar posao u sprečavanju pregrijavanja procesora.
Međutim, budući da su ovi cooleri masovno proizvedeni i dolaze s gotovo svakim procesorom, proizvođači koriste najjeftiniju termalnu pastu koja zadovoljava njihove minimalne zahtjeve kako bi smanjili troškove. Ipak, entuzijasti koji traže bolje rješenje za hlađenje ili planiraju overclocking kupit će dodatni cooler.
Nažalost, unaprijed nanesena termalna pasta na većini dodatnih coolera nije uvijek najbolje kvalitete. No, to ovisi o proizvođaču i modelu hladnjaka. Primjerice, Corsairova linija tekućih coolera iCUE H100i Elite Capellix dolazi s prednanesenom visokokvalitetnom Corsair XTM70 Extreme Performance termalnom pastom. Još jedan problem s unaprijed nanesenom termalnom pastom je njezina starost. Nije kao vino, što je starija, to je lošija.
No, dodatna termalna pasta uvijek dolazi do izražaja. U najgorem slučaju, razlika može iznositi oko pet stupnjeva pod punim opterećenjem. Za usporedbu, to je otprilike razlika između novog standardnog Intelovog coolera i Cooler Master Hyper 612.
Nije čak ni potrebno potrošiti puno na najskuplju pastu ili riskirati s tekućim metalnim spojevima za bolje temperature. Čak i pristupačne paste ispod desetak dolara znatno su bolje od tvornički nanesenih. To znači da je zamjena termalne paste najpovoljnija nadogradnja performansi za računalo.
Ukratko, termalna pasta je dobar izbor, čak i ako cooler već ima nešto unaprijed nanesene paste.
Globalno tržište ravnih zaslona ostvarilo je porast prihoda od 11 posto na godišnjoj razini u 2024., potaknuto širokim rasponom kategorija proizvoda, prema podacima Counterpoint Researcha.
Prema najnovijem izvješću IDC-a, Huawei je u prvom tromjesečju 2025. preuzeo vodeću poziciju na globalnome tržištu nosivih uređaja, istodobno zadržavši snažan rast i primat po isporukama u Kini. Uz to, do 5. lipnja 2025. ukupne isporuke Huawei nosivih uređaja premašile su impresivnih 200 milijuna jedinica.
AGON by AOC predstavio je tri nova QHD gaming monitora, a već su dostupni na tržištu. Riječ je o modelima Q25G4SR, Q27G4ZR i Q27G42ZE koji ciljaju korisnike željne esport performansi uz povoljan omjer cijene i mogućnosti.