Qualcomm je najavio prve integrirane 5G IoT procesore koji su dizajnirani za podršku četiri glavna operativna sustava, uz dvije nove platforme za robotiku, i akceleratorski program za partnere IoT ekosustava. Ove su inovacije namijenjene za korištenje u povezanim inteligentnim rubnim rješenjima (edge solution).
“Qualcomm Technologies predan je poticanju inovacija, stvaranju novih poslovnih prilika, omogućavanju sljedeće generacije 5G povezivosti i premium edge-AI — a to počinje osiguravanjem pristupačnosti i performansi u cijelom ekosustavu,” rekao je Dev Singh, potpredsjednik za poslovni razvoj i Voditelj odjela za automatizaciju zgrada, poduzeća i industrije u Qualcommu.
Tvrtka je nadogradila procesore visoke razine SOC QCS6490 i QCM6490, koji se koriste za širok raspon IoT aplikacija, kako bi podržali četiri glavna različita operativna sustava. Prvi u industriji, SOC-ovi sada mogu pokretati Linux, Ubuntu i Microsoft Windows IoT Enterprise, uz Android. Nude napredne značajke kao što je 5G podrška za globalno povezivanje i geolociranje za širok raspon rješenja, uključujući povezane uređaje s kamerama kao što su kamere s instrumentima, rubne kutije, oprema za industrijsku automatizaciju (IPC, PLC), autonomna mobilna robotika i više.
Novi QCM5430 i QCS5430 procesori su prva Qualcommova softverski definirana IoT rješenja. Kombinirajući performanse, vrhunsku povezivost i podršku za više opcija OS-a, platforme se mogu skalirati preko širokog otiska IoT uređaja i konfiguracija implementacije za vizualno okruženje. Procesori su dizajnirani za podršku do pet ulaza senzora vida i video kodiranje do 4K30p.
Inovatori u robotici mogu stvoriti sljedeću generaciju svakodnevne robotike i IoT proizvoda visokih performansi s novim Robotics RB1 i Qualcomm RB2 platformama, koje pokreću novi QRB2210 i QRB4210 procesori. Obje su platforme optimizirane za manje uređaje i manju potrošnju energije, što ih čini isplativijima i pristupačnijim za industriju. Platforme imaju opću izvedbu i komunikacijske tehnologije usmjerene na računalstvo i umjetnu inteligenciju, s ugrađenom podrškom za podršku strojnog vida za do tri kamere, pružajući onboard inteligenciju za spajanje ovih podataka sa senzorima iz TDK Corporation za aplikacije kao što je autonomna navigacija.
Rastuće sigurnosne potrebe, novi propisi i sve veći rizik od napada ransomwarea zbog trenutne geopolitičke situacije i dalje pokreću europsku potrošnju na sigurnost, navodi IDC. Predviđa se da će ukupna europska potrošnja porasti za 10,6% u 2023. Potrošnja u regiji nastavit će bilježiti gotovo dvoznamenkasti rast tijekom predviđenog razdoblja, s ukupnom potrošnjom koja će dosegnuti 71 milijardu dolara u 2026. Ujedinjeno Kraljevstvo, Njemačka i Francuska najviše troše na sigurnost, zajedno čineći više od polovice europske sigurnosti tržište.
Poznata analitička kuća IDC po drugi je puta proglasila Infobip globalnim liderom u pružanju usluga u CpaaS (Communications Platform-as-a-Service) segmentu. Time je globalna cloud komunikacijska platforma i vodeća IT kompanija u regiji dodatno potvrdila svoju vodeću poziciju na tržištu.
Ericsson Nikola Tesla potpisao je niz novih ugovora u segmentu digitalne transformacije društva te u području proširenja i modernizacije komunikacijskih rješenja za poslovne korisnike u iznosu od 3,1 milijun eura.