VELIKA ICT ANALIZA: Gdje su najviše prosječne neto plaće u softverskoj industriji

VELIKA ICT ANALIZA: Gdje su najviše prosječne neto plaće u softverskoj industriji

Završavamo s najzanimljivijim dijelom analize domaće softverske industrije i to prosječno isplaćenim neto plaćama. Već je bilo podosta čitatelja koji su pitale kada će rang lista po plaćama pa evo je i to prema dva kriterija – najveća prosječna isplaćena neto plaća i to TOP 100 tvrtki i onda od tih TOP 100 tvrtki ranglista prema broju zaposlenih jer budimo jasni ima mnogo tvrtki koje imaju svega jednog djelatnika i stoga isplaćena neto prosječna plaća i nije usporediva ako uzmemo samo analizu tko je gdje po broju zaposlenih.

Na prvom mjestu po visini prosječne neto plaće i ove godine je Microsoft Hrvatska s 44,166 tisuća kuna i rastom od 12,82 posto u odnosu na godinu dana ranije. Slijedi F5 Networks s 42,188 tisuća kuna i minimalnim rastom od svega 0,19 posto. Na trećem mjestu je tvrtka Digital Assembly s jednu kunu manjom plaćom od 42 tisuće kuna i rastom od impresivnih 397,26 posto.

Na četvrtom mjestu je HP Computing and Printing s 7,99 posto rasta prosječne neto plaće i dosegnutih 35,179 tisuća kuna. Prvih pet zaključuje Avaya s 6,49 posto rasta prosječne neto plaće i dosegnutih 34,526 tisuća kuna.

Podsjetimo, ovu analizu napravili smo u suradnji s tvrtkom Bisnode i portalom Poslovna.hr i to prema NKD-u kako bismo u usporedbi s prethodnim godinama imali najoptimalniju usporedbu. Znamo da će mnogi reći kako na listi ima i tvrtki koje možda ne pripadaju po pretežitoj djelatnosti ovom segmentu, ali NKD je realno jedina prava odrednica. Problem naravno nastaje jer mnogima NKD odnosno glavna djelatnost prema NKD je samo jedna u nizu djelatnosti ponekad i nije ključna. U slučaju softverskog dijela industrije riječ je o NKD-ovima 62.01, 62.02, 62.03, 62.09 i 63.11 koji pokrivaju najveći segment domaće softverske industrije kao dijela ICT industrije.

NAPOMENA: Obzirom na upite treba pojasniti način izračuna neto plaće - dakle ona se računa prema važećim knjigovodstvenim standardima u RH, kako je potrebno izvještavati u GFI (godišnje financijsko izvješće) odnosno da bude potpuno jasno izračun temeljen na vrijednosti „Broj zaposlenih prema satima rada".

 

TOP 100 najuspješnijih tvrtki u segmentu softvera prema najvišoj prosječnoj plaći u 2018. godini

Redni brojTvrtkaProsječna neto plaća 2017Prosječna neto plaća u 2018YoY 2018/2017 (%)
1MICROSOFT HRVATSKA39,146.0044,166.0012.82
2F5 Networks Zagreb42,108.0042,188.000.19
3Digital Assembly8,446.0041,999.00397.26
4HP Computing and Printing32,577.0035,179.007.99
5AVAYA32,423.0034,526.006.49
6ecx.io croatia21,533.0034,415.0059.82
7OptimoRoute34,389.00
8CISCO SYSTEMS HRVATSKA56,750.0033,212.00-41.48
9SAS INSTITUTE programska oprema28,108.0033,112.0017.80
10HEWLETT-PACKARD21,528.0032,780.0052.27
11KEEPER TECHNOLOGIES11,418.0030,818.00169.91
12SAP36,013.0029,431.00-18.28
13MITECH SYSTEMS SEE26,795.0027,643.003.16
14Adcubum24,603.00
15MOBILE GYM13,738.0023,144.0068.47
16OSA SOFTVER u likvidaciji15,441.0022,028.0042.66
17SELECTIUM20,081.00
18EFT-Usluge16,839.0019,703.0017.01
19RealNetworks17,565.0019,641.0011.82
20Own Solutions19,003.00
21Ent. Services Zagreb8,258.0018,870.00128.51
22S K Y E18,794.00
23Mercury Processing Services International17,049.0018,346.007.61
24SYSTEM BEE18,192.00
25iON STUDIO9,906.0018,040.0082.11
26INFOMAR15,186.0017,553.0015.59
27AXIROS37,079.0017,322.00-53.28
28Amaris Technologies GmbH - Podružnica u RH14,829.0017,230.0016.19
29CubeServ14,619.0016,961.0016.02
30emovis tehnologije10,120.0016,917.0067.16
31Cheesecake Software7,869.0016,900.00114.77
32CA TEHNOLOGIJE ADRIATIC19,281.0016,873.00-12.49
33S.O.E. ICT19,665.0016,749.00-14.83
34Cloudonia16,730.00
35ZIRA Sarajevo14,164.0016,673.0017.71
36TYPEQAST15,082.0016,602.0010.08
37NEOS15,948.0016,545.003.74
38ACN Support Services16,469.00
39BÖNING16,379.00
40TKM CONSULTING16,155.00
41Emil Frey Digital6,681.0016,095.00140.91
42CORIA11,583.0016,091.0038.92
43ARCTIS8,637.0016,053.0085.86
44S&T Carrier Business16,025.0015,754.00-1.69
45Human Resource Prodigy15,540.00
46DATA CONTROL SOFTWARE15,724.0015,473.00-1.60
47PayOut18,068.0015,402.00-14.76
48APOSS-ANALIZE POUZDANOSTI I SIGURNOSTI SUSTAVA14,964.0015,361.002.65
49MREŽNE TEHNOLOGIJE VERSO,12,084.0015,315.0026.74
50HUMAN RESOURCES CLOUD14,502.0015,203.004.83
51INFOPTIM5,841.0015,000.00156.81
52ENTITAS10,558.0015,000.0042.07
53ENVOX LAB,17,905.0014,922.00-16.66
54NTT DATA Croatia15,275.0014,681.00-3.89
55ADCON7,656.0014,614.0090.88
56MANOR SOFTWARE,15,040.0014,432.00-4.04
57ZMS INFO14,659.0014,382.00-1.89
58Skilja GmbH11,518.0014,229.0023.54
59FUNKTOR, OBRT ZA INFORMATIČKE USLUGE, VL. DENIS SABLIĆ, ZAGREB, LOPAŠIĆEVA 146,057.0014,200.00134.44
60AMPLEXOR Adriatic14,663.0014,011.00-4.45
61BroadStream Solutions0.0013,979.00
62CLICO SEE,17,574.0013,844.00-21.22
63ReversingLabs12,144.0013,774.0013.42
64Cloudsense16,834.0013,689.00-18.68
65Dynniq12,556.0013,669.008.86
66APPENTURE12,109.0013,647.0012.70
67Atos IT Solutions and Services12,247.0013,623.0011.24
68MERIDIAN STUDIO j.10,334.0013,583.0031.44
69QUANTUM BIT14,768.0013,433.00-9.04
70ELEKTRO ORMARI u likvidaciji15,701.0013,421.00-14.52
71Mobilna informatika12,570.0013,345.006.17
72ALFATEC Group12,431.0013,338.007.30
73APCOM13,416.0013,299.00-0.87
74INTELLEXI10,878.0013,206.0021.40
75URAN INFO13,172.0013,172.00
76dSPACE engineering13,053.00
77CLEAN CODE14,948.0013,024.00-12.87
78Cetitec13,380.0013,006.00-2.80
79INSTINCTU4,835.0013,003.00168.93
80HashCode11,047.0012,994.0017.62
81Dassault Systemes7,588.0012,906.0070.08
82ERSTE GROUP CARD PROCESSOR12,155.0012,903.006.15
83AXESS CRO12,844.00
84DOVIKIVATI6,365.0012,840.00101.73
85ALTIMA13,762.0012,825.00-6.81
86B 4 B16,247.0012,825.00-21.06
87ZG INFORMATIKA12,988.0012,812.00-1.36
88MIREO12,581.0012,807.001.80
89ATTINGO16,102.0012,761.00-20.75
90ANADA7,369.0012,697.0072.30
91EKOBIT11,683.0012,676.008.50
92MIPS11,782.0012,592.006.87
93OPTIMITAS12,571.00
94Microblink12,194.0012,570.003.08
95JAVA LANGUAGE ZONE12,004.0012,549.004.54
96COMPONO13,151.0012,468.00-5.19
97AKTIVIS11,812.0012,368.004.71
98ICE9,575.0012,263.0028.07
99INQUI11,773.0012,249.004.04
100Bureau Veritas Solutions Marine & Offshore9,843.0012,247.0024.42

Izvor: Bisnode / Poslovna.hr, obrada podataka ICTbusiness.info

 

TOP 100 najuspješnijih tvrtki u segmentu softvera prema najvišoj prosječnoj plaći u usporedbi s brojem zaposlenih u 2018. godini

Redni brojTvrtkaProsječna neto plaća 2017Prosječna neto plaća u 2018YoY 2018/2017 (%)Broj zapolenih 2017Broj zapolenih 2018YoY 2018/2017 (%)
1Mercury Processing Services International17.049,0018.346,007,6121023411,43
2Cloudsense16.834,0013.689,00-18,6810515850,48
3ERSTE GROUP CARD PROCESSOR12.155,0012.903,006,151231284,07
4Atos IT Solutions and Services12.247,0013.623,0011,2493974,30
5AMPLEXOR Adriatic14.663,0014.011,00-4,45627825,81
6ReversingLabs12.144,0013.774,0013,42507856,00
7NEOS15.948,0016.545,003,74546825,93
8B 4 B,16.247,0012.825,00-21,067464-13,51
9ALTIMA13.762,0012.825,00-6,81446343,18
10HEWLETT-PACKARD21.528,0032.780,0052,276950-27,54
11emovis tehnologije10.120,0016.917,0067,164544-2,22
12MICROSOFT HRVATSKA39.146,0044.166,0012,825343-18,87
13ADCON7.656,0014.614,0090,88294141,38
14MIPS11.782,0012.592,006,87333815,15
15MIREO12.581,0012.807,001,80313512,90
16MREŽNE TEHNOLOGIJE VERSO12.084,0015.315,0026,7432346,25
17ENVOX LAB17.905,0014.922,00-16,66243441,67
18EKOBIT11.683,0012.676,008,5032346,25
19Microblink12.194,0012.570,003,08193268,42
20HP Computing and Printing32.577,0035.179,007,99263015,38
21HUMAN RESOURCES CLOUD14.502,0015.203,004,834129-29,27
22Emil Frey Digital6.681,0016.095,00140,91182644,44
23ALFATEC Group12.431,0013.338,007,302726-3,70
24ecx.io croatia21.533,0034.415,0059,8223230,00
25S&T Carrier Business16.025,0015.754,00-1,694023-42,50
26Mobilna informatika12.570,0013.345,006,17182116,67
27TYPEQAST15.082,0016.602,0010,08719171,43
28Dynniq12.556,0013.669,008,86151926,67
29Human Resource Prodigy15.540,0018
30EFT-Usluge16.839,0019.703,0017,0116176,25
31ZMS INFO14.659,0014.382,00-1,8916176,25
32CISCO SYSTEMS HRVATSKA56.750,0033.212,00-41,48131623,08
33iON STUDIO9.906,0018.040,0082,11816100,00
34HashCode11.047,0012.994,0017,6216160,00
35SAP36.013,0029.431,00-18,2814157,14
36RealNetworks17.565,0019.641,0011,821614-12,50
37ICE9.575,0012.263,0028,071514-6,67
38dSPACE engineering13.053,0013
39ZG INFORMATIKA12.988,0012.812,00-1,36101330,00
40BroadStream Solutions0,0013.979,00012
41AKTIVIS11.812,0012.368,004,7112120,00
42INTELLEXI10.878,0013.206,0021,4011110,00
43MANOR SOFTWARE,15.040,0014.432,00-4,0410100,00
44APPENTURE12.109,0013.647,0012,70119-18,18
45SAS INSTITUTE programska oprema,28.108,0033.112,0017,807814,29
46NTT DATA Croatia15.275,0014.681,00-3,897814,29
47Skilja GmbH11.518,0014.229,0023,5498-11,11
48ELEKTRO ORMARI u likvidaciji15.701,0013.421,00-14,526833,33
49Cetitec13.380,0013.006,00-2,806833,33
50DOVIKIVATI6.365,0012.840,00101,73158-46,67
51AVAYA32.423,0034.526,006,4987-12,50
52ATTINGO16.102,0012.761,00-20,7587-12,50
53CubeServ14.619,0016.961,0016,02660,00
54S.O.E. ICT19.665,0016.749,00-14,834650,00
55CORIA11.583,0016.091,0038,9276-14,29
56MITECH SYSTEMS SEE26.795,0027.643,003,16550,00
57SELECTIUM20.081,005
58INFOMAR15.186,0017.553,0015,59550,00
59APCOM13.416,0013.299,00-0,87550,00
60Bureau Veritas Solutions Marine & Offshore9.843,0012.247,0024,4295-44,44
61Adcubum24.603,004
62S K Y E18.794,004
63AXIROS37.079,0017.322,00-53,2814300,00
64TKM CONSULTING16.155,004
65AXESS CRO12.844,004
66JAVA LANGUAGE ZONE12.004,0012.549,004,5424100,00
67CA TEHNOLOGIJE ADRIATIC19.281,0016.873,00-12,49330,00
68ZIRA Sarajevo14.164,0016.673,0017,71330,00
69ARCTIS8.637,0016.053,0085,8643-25,00
70QUANTUM BIT14.768,0013.433,00-9,04330,00
71CLEAN CODE14.948,0013.024,00-12,872350,00
72Dassault Systemes7.588,0012.906,0070,0843-25,00
73ANADA7.369,0012.697,0072,3043-25,00
74F5 Networks Zagreb42.108,0042.188,000,19220,00
75Digital Assembly8.446,0041.999,00397,26220,00
76OptimoRoute34.389,002
77KEEPER TECHNOLOGIES11.418,0030.818,00169,91132-84,62
78Ent. Services Zagreb8.258,0018.870,00128,51220,00
79SYSTEM BEE18.192,002
80PayOut18.068,0015.402,00-14,76220,00
81APOSS-ANALIZE POUZDANOSTI I SIGURNOSTI SUSTAVA14.964,0015.361,002,65220,00
82CLICO SEE,17.574,0013.844,00-21,22220,00
83OPTIMITAS12.571,002
84COMPONO13.151,0012.468,00-5,19220,00
85MOBILE GYM13.738,0023.144,0068,4721-50,00
86OSA SOFTVER u likvidaciji15.441,0022.028,0042,6621-50,00
87Own Solutions19.003,001
88Amaris Technologies GmbH - Podružnica u RH14.829,0017.230,0016,1921-50,00
89Cheesecake Software7.869,0016.900,00114,7721-50,00
90Cloudonia16.730,001
91ACN Support Services16.469,001
92BÖNING16.379,001
93DATA CONTROL SOFTWARE15.724,0015.473,00-1,60110,00
94INFOPTIM5.841,0015.000,00156,81110,00
95ENTITAS10.558,0015.000,0042,07110,00
96FUNKTOR, OBRT ZA INFORMATIČKE USLUGE, VL. DENIS SABLIĆ, ZAGREB, LOPAŠIĆEVA 146.057,0014.200,00134,4421-50,00
97MERIDIAN STUDIO10.334,0013.583,0031,44110,00
98URAN INFO13.172,0013.172,00110,00
99INSTINCTU4.835,0013.003,00168,9321-50,00
100INQUI11.773,0012.249,004,04110,00

Izvor: Bisnode / Poslovna.hr, obrada podataka ICTbusiness.info

Još iz kategorije

Zaposlenici tvrde da tvrtke koriste IT za čisti profit, a ne za osnaživanje radnika

Zaposlenici tvrde da tvrtke koriste IT za čisti profit, a ne za osnaživanje radnika

23.09.2019. komentiraj

Kompanija Zensar je napravila zanimljivo istraživanje u kojem je bilo uključeno tisuću zaposlenika viših pozicija u IT i zdravstenom sektoru te stigla do zaključka da bi nadređeni voljeli da im podređeni rade kao strojevi, odnosno, da bi voljeli kad bi upravljali strojevima umjesto ljudima.

Lemax kreće u projekt „Strategija 2023“

Lemax kreće u projekt „Strategija 2023“

23.09.2019. komentiraj

Lemax dobiva pojačanje jer će Miroslav Keleković, vodit će tehnološku transformaciju s timom od 50 stručnjaka čime Lemax kreće u intenzivnu fazu ostvarenja „Strategije 2023“ i nastavak izvoza softverskog rješenja za turističke agencije i turoperatore.

Schneider Electric među 52 kompanije koje mijenjaju svijet

Schneider Electric među 52 kompanije koje mijenjaju svijet

19.09.2019. komentiraj

Schneider Electric ove godine je uvršten na renomiranu listu kompanija “Change the World“ časopisa Fortune za 2019. godinu. Uz Schneider Electric, na toj se listi nalazi još 51 kompanija kojima su globalni izazovi suvremenog društva među visokim prioritetima, odnosno čine njihovu korporativnu strategiju.