Trenutno, 44 posto sustava je na rubu da postane zastarjelo.
Depositphotos
Novo istraživanje Kyndryla navodi da velika većina (90%) lidera vjeruje da je IT infrastruktura njihove kompanije "najbolja u klasi". Ali, to je praktički jedina stvar u koju su sigurni.
Kada ih se dodatno ispitivalo, čelnici su počeli gubiti sigurnost. Unatoč povjerenju, samo 39 posto ih vjeruje da je njihova tehnologija "spremna za budućnost", dok je 64 posto izvršnih direktora zabrinuto da je njihov IT ili zastario ili na kraju vijeka trajanja, što zvuči daleko od idealnog.
Povjerenje u IT sustave također opada kada je riječ o suočavanju s prijetnjama, jer je 65 posto njih zabrinuto zbog kibernetičkih napada, a za 56 posto kompanija kibernetička sigurnost predstavlja "vrlo značajan izazov".
U sličnom paradoksalnom otkriću, 86 posto ispitanika tvrdi da je njihova implementacija AI-a najbolja u klasi, ali samo ih 29 posto vjeruje da su njihovi AI alati spremni upravljati budućim rizicima. Dakle, pretpostavlja se da će uskoro doći "veliki dan obračuna" kada će milijuni savršeno funkcionalnih IT sustava postati zastarjeli.
Trenutno, 44 posto sustava na rubu je postati upravi takvima. A to u praktičnom smislu znači da će gotovo polovica njih uskoro će biti zastarjelo i to za najkritičnije svjetske infrastrukture nije dobra vijest. Zato ih treba što prije nadograditi.
Istraživanja su pokazala da zastarjela tehnologija ne samo da ostavlja organizacije ranjivima na napade, već su i troškovi održavanja znatni pa je dobra ideja pregledati i ažurirati ih gdje je to moguće.
Ispitanici kažu i da tehnologija nadmašuje obuku koju IT stručnjaci primaju, jer 40 posto lidera izvještava o manjku vještina koji ometa proces modernizacije. Zaključak iz izvješća je da rukovoditelji vjerojatno trebaju bolje razumjeti svoje sustave i pronaći načine kako ih mogu modernizirati.
Microsoft je pauzirao planove za projekt podatkovnog centra vrijednog milijardu dolara u središnjem Ohiju. I dalje posjeduje zemljište u Ohiju te planira dovršiti projekt u nekom trenutku u budućnosti. U međuvremenu će se dvije lokacije koristiti za poljoprivredu.
Huaweijeva neto dobit pala je 2024. zbog jednokratnog dobitka godinu dana ranije. Istodobno, prihodi su porasli u svim poslovima, vođeni snažnim dobicima u potrošačkim i inteligentnim automobilskim jedinicama.
Microsoft razmatra novi krug otpuštanja koji bi mogao započeti već u svibnju, prema informacijama osoba upoznatih s planovima. Vodstvo unutar nekih Microsoftovih timova raspravlja o ukidanju radnih mjesta srednjeg menadžmenta te o povećanju omjera programera u odnosu na neprogramere u projektima.