Kobne Microsoftove pogreške

Kobne Microsoftove pogreške

U ranim devedesetima Microsoft  je imao razne odjele koji su djelovali kao neki silosi u okviru svoje upravljačke strukture. Te upravljačke strukture djelovale su svaka posebno i imali su vlastite ciljeve i odgovornosti. S jedne strane to je dobra odluka jer se svaki odjel mogao posvetiti samostalnom razvijanju jednog proizvoda, no problem je u tome što su bili odsječeni jedni od drugih.

Djelovali su samostalno a ljudi unutar svakog odjela željeli su svojim pojedinačnim akcijama iskočiti od drugih i svoj uspjeh iskoristiti za napredovanje unutar tvrtke. To je dovelo do natjecanja među ljudima, netrpeljivosti i loše atmosfere unutar same kompanije. Ono što sada rade u Microsoftu je da stvore atmosferu gdje su svi kao jedan.

Druga pogreška koju je Microsoft napravio je ignoriranje novih tehnoloških uređaja koji su napravili pravi „boom“ na tržištu. Isključivo su se fokusirali na svoje usluge i softvere dok su npr. iPhone-u predviđali totalni „flop“. Sjetimo se izjave Ballmera koji je rekao da je to samo predstava za javnost i da nema šanse da iPhone uspije.

Kada je Steve Ballmer postao direktor Microsofta kompanije je bila teška oko 600 milijardi dolara. Na dan kada je objavio da odlazi u mirovinu vrijednost Microsofta je puno manja i iznosi 270 milijardi dolara. Microsoft će i dalje biti jedan od vodećih igrača što se tiče softvera, no propustio je priliku da se priključi novim trendovima, iako je za to imao sposobnosti i znanja.