Prema Statista Consumer Insights, 63 posto Amerikanaca koji su kupili ulaznice za događaje online u proteklih 12 mjeseci učinili su to koristeći Ticketmaster, što je miljama ispred drugoplasiranog Eventbritea s 31 posto i preprodajne platforme StubHub s 28 posto.
Depositphotos
Preko Ticketmastera, Live Nationovog odjela za prodaju ulaznica, tvrtka kontrolira značajan udio tržišta prodaje ulaznica. Ticketmaster ostvaruje prihod od naknada za usluge koje se naplaćuju pri prodaji ulaznica, što uključuje naknade za pogodnosti, naknade za obradu narudžbi i troškove dostave.
Unatoč činjenici da je Ticketmaster često kritiziran – bilo pošteno ili ne – zbog pretjeranih naknada i doplata, nema načina zaobići tržišnog lidera u prodaji karata. Prema Statista Consumer Insights, 63 posto Amerikanaca koji su kupili ulaznice za događaje online u proteklih 12 mjeseci učinili su to koristeći Ticketmaster, što je miljama ispred drugoplasiranog Eventbritea s 31 posto i preprodajne platforme StubHub s 28 posto.
Dok tužba DOJ-a protiv Live Nationa i njegove podružnice Ticketmaster u stopostotnom vlasništvu okrivljuje tržišnog lidera za previsoke naknade i visoke cijene, tvrtka odlučno poriče te optužbe: "Tužba - a još više konferencija za novinare na kojoj se najavljuje pokušaj prikazivanja Live Nationa i Ticketmaster kao uzrok frustracije fanova industrijom zabave uživo, okrivljuje Live Nation i Ticketmaster za visoke naknade za usluge - i samo činjenicu da postoje naknade - ali ignorira da Ticketmaster zadržava samo skroman dio tih naknada."
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.