Python programski jezik ostao je najpopularniji i u ovoj godini, prema podacima koje nude GitHub i Google Trends. Time je iza sebe ostavio Java i JavaScript programske jezike, koji su godinama dominirali na ovakvim ljestvicama.
Brojke se temelje na tome koliko se u Google tražilici pretražuje tutoriala vezanih uz određeni programski jezik. Pa je tako Python prvi s 29,9 posto, Java je na 19,1 posto, JavaScript na 8,2, C# na 7,3 posto...
Ovako nešto upućene ne čudi jer Python ima jednostavnu sintakstu, iznimno je čitljiv i samim time početnicima idealan. Nastao je 1989. i iza njega stoji Nizozemac Guido van Rossum, ali koristi ga se od 1994. godine.
Također, ovaj programski jezik može gotovo sve. S njime se radi na web aplikacijama, korisničkim sučeljima, analizi podataka, statistici... Ukratko, sve ono što danas jest od iznimne koristi, na ponajbolji način izvodi ovaj programski jezik i u tome se krije njegova popularnost.
GSMA i TM Forum postigli su dogovor o zajedničkom djelovanju u području API-ja. Industrijske udruge žele promovirati API-je kroz objedinjeni program potvrde sukladnosti, potez koji je osmišljen kako bi se uklonila složenost, smanjili troškovi i ubrzala monetizacija za pružatelje komunikacijskih usluga (CSP-ove).
Prema izvješćima Council on Foreign Relations, brojne kriminalne skupine, uglavnom iz Kine, uspostavile su cyber centre usmjerene na online kockanje i prijevare u jugoistočnoj Aziji.
Prvo izvješće o cyber sigurnosti, koje su objavili Telekom Italia i Cyber Security Foundation, otkriva porast sofisticiranih cyber napada i ransomwarea usmjerenih na proizvodnju i uslužne djelatnosti.