Umjetna inteligencija omogućava nove načine izvršavanja zadataka, a i u mnogim kompanijama zaposlenici je u potpunosti iskorištavaju kako bi bolje obavljali svoj posao. Postoji samo jedan problem - oni često o tome šute. Umjetna inteligencija je kroz moćne algoritme i ubrzane procese učenja napravila ono što je i trebala, a to je prikupljanje enormne količine podataka i potom njeno okretanje u nešto korisno, ovisno o kojim potrebama se radi.
Unatoč potencijalu golemog povećanja produktivnosti od generativne umjetne inteligencije kao što je ona na platformama ChatGPT ili GitHub Copilot, postavlja se pitanje hoće li profesionalcima posao zapravo postati kompliciraniji.
Nedavno istraživanje koje je proveo Gartner među izvršnim direktorima i višim rukovoditeljima otkrilo je da je umjetna inteligencija (AI) vrhunska tehnologija za koju izvršni direktori vjeruju da će značajno utjecati na njihovu industriju u sljedeće tri godine.
Unatoč utjecaju ovih gospodarskih prepreka, polovica izvršnih direktora navela je rast kao glavni strateški poslovni prioritet za sljedeće dvije godine. Tehnologija također ostaje glavno područje fokusa za izvršne direktore, a odmah iza nje slijede pitanja radne snage.
Upravo stoga smo razgovarali s Acom Momčilovićem iz Global AI Ethics Institute koji govori o promjenama koje donosi umjetna inteligencija, kako osigurati pravni okvir za njezin razvoja da se ne ubije ono što donosi tehnologija, a s druge strane da se onemoguće problemi koje ova vrlo moćna tehnologija donosi, možda ne toliko danas, ali u bliskoj budućnosti sigurno da.
Prošla godina 2022. za IN2 grupu bila je iznimno uspješna. Odrađeni su veliki projekti, grupacija je postala bogatija za dvije nove članice, MCS Grupu i Libusoft Cicom i obilježila 30 godina postojanja, a za sljedećih uprava je pojačana te smo o planovima i trenutnom stanju na tržištu razgovarali smo s novim predsjednikom Uprave IN2 Grupe Ivanom Gabrićem.
Nakon odluke domaćeg telekomunikacijskog regulatora Hrvatske agencije za mrežne djelatnosti (HAKOM) od kraja studenog kreće deregulacija domaćeg tržišta brzog fiksnog pristupa internetu što znači da od 572 geografska područja u njih 72 i HT će moći slobodno formirati cijene. Upravo je to glavna tema prve ICTbusiness TV emisije u našoj desetoj po redu sezoni.
Kada smo krenuli 2009. godine bilo smo jako mladi i krenuli smo na početku s izradom web stranica, no danas je to mnogo više, ističe za ICTbusiness TV i ICT na Ti televizijsku emisiju Daniel Ackerman iz Degordiana.