Ovih dana svjedoci smo velikom broju rasprava i analiza o virusima koji su poharali pametne telefone (prije svega kineske). Zlonamjerni hakeri danas mogu vrlo lako doći do informacija i prodati ih na tržištu, a čini se kako su dobili još jednu mogućnost za tako nešto. Naime, pojavilo se istraživanje koje nije nimalo bezazleno.
Cyber sigurnosni istraživači iz Gurion University Ben u Izraelu došli do načina kako da preko slušalica špijuniraju vlasnike ranjivih računala. Da, ni slušalice više nisu sigurne u 2016. godini pa bi bilo dobro da pripazite kada ih koristite - nikada se ne zna tko vas prisluškuje. Softver koji to omogućuje je vrlo napredan, kreativan, i stvarno zastrašujuć.
Prema Wired, zlonamjerni program zove se “Speake(a)r“i ima sposobnost da daljinski uđe u računalo i naknadno koristiti priključene slušalice za snimanje zvuka, čak i kada su mikrofoni računala u potpunosti isključeni ili nisu spojeni. Video pokazuje kako zlonamjerni program radi...
Stavovi čelnika tehnoloških kompanija i zaposlenika o tome kako će umjetna inteligencija oblikovati budućnost sve su različitiji. Dok direktori ističu pozitivne strane, povećanu produktivnost i bolji omjer između poslovnog i privatnog života, mnogi zaposlenici brinu se za sigurnost svojih radnih mjesta.
"Na neki način, AI sustavi danas su kao najbolji svjetski programeri na natjecanjima ili mogu postići najbolje rezultate na najtežim matematičkim natjecanjima ili mogu riješiti probleme koje bih očekivao od stručnjaka s doktoratom u svojem području."
Američki sud odbio je zahtjev tvrtke Huawei Technologies za odbacivanje većine optužbi iz savezne optužnice u kojoj se tvrdi da je tvrtka ukrala poslovne tajne i obmanula banke u vezi s poslovanjem u Iranu.