Huawei se suočava sa sve većim ograničenjima stranih komponenti i softvera od 2019. kada ga je DoC stavio na popis za kontrolu izvoza.
Depositphotos
Američka vlada povećala je ograničenja Huaweijevom pristupu naprednim čipovima opozivom izvoznih dozvola koje su osigurali Intel i Qualcomm. Ministarstvo trgovine potvrdilo je da je poništilo neke dozvole za izvoz čipova Huaweiju za njegova prijenosna računala i pametne telefone, ali nije identificiralo dobavljače.
Kao dio procesa procjene kako bi se utvrdilo kako kontrole najbolje štite nacionalnu sigurnost, predstavnik DoC-a rekao je za Financial Times da k“ao što smo radili u prošlosti, ponekad opozivamo izvozne dozvole". Prošlog mjeseca, nakon lansiranja Huaweijeva prvog prijenosnog računala s AI-om, neki su se članovi Kongresa žalili da je odjel dopustio Intelu da prodaje napredne čipove.
Huawei se suočava sa sve većim ograničenjima stranih komponenti i softvera od 2019. kada ga je DoC stavio na popis za kontrolu izvoza. A od lansiranja svog Mate 60 Pro u kolovozu 2023., s procesorom proizvedenim u Kini, američka vlada razmatra mogućnost poduzimanja mjera protiv kineskih proizvođača čipova za koje se vjeruje da podržavaju Huawei.
Stavovi čelnika tehnoloških kompanija i zaposlenika o tome kako će umjetna inteligencija oblikovati budućnost sve su različitiji. Dok direktori ističu pozitivne strane, povećanu produktivnost i bolji omjer između poslovnog i privatnog života, mnogi zaposlenici brinu se za sigurnost svojih radnih mjesta.
"Na neki način, AI sustavi danas su kao najbolji svjetski programeri na natjecanjima ili mogu postići najbolje rezultate na najtežim matematičkim natjecanjima ili mogu riješiti probleme koje bih očekivao od stručnjaka s doktoratom u svojem području."
Američki sud odbio je zahtjev tvrtke Huawei Technologies za odbacivanje većine optužbi iz savezne optužnice u kojoj se tvrdi da je tvrtka ukrala poslovne tajne i obmanula banke u vezi s poslovanjem u Iranu.