Schneider Electric održao je svoju godišnju Inovacijsku konferenciju u Kopenhagenu, na kojoj je okupio više od 5.000 kupaca, kreatora politika, zaposlenika i industrijskih lidera, uključujući 600 izvršnih direktora na globalnoj razini, koji predstavljaju gotovo sve ključne industrijske sektore.
U svom prvom glavnom izlaganju kao novi izvršni direktor Schneider Electrica, Olivier Blum govorio je o promjenama koje oblikuju energetski krajolik i istaknuo daljnju transformaciju tvrtke s ciljem da odgovori na potrebe tržišta i industrije. Predstavio je viziju koja jasno potvrđuje poziciju Schneider Electrica kao partnera za energetske tehnologije.
“Sve što nam je važno: naš planet, naši ljudi, naši partneri, ovisi o energiji,” rekao je Blum. “Ali danas energija mora činiti više. Mora nas osnažiti da inoviramo, natječemo se i stvaramo budućnost koja je održiva i otporna. Schneider Electric je vaš partner za energetske tehnologije. Elektrificiramo, automatiziramo i digitaliziramo svaku industriju, poduzeće i dom, pokrećući učinkovitost i održivost za sve.”
Blum je naglasio hitnost ovakvog pristupa. Očekuje se da će se globalne potrebe za energijom povećati za 60 % u sljedećih 15 godina, što će dodatno opteretiti postojeću infrastrukturu. Istovremeno se očekuje da će udio obnovljivih izvora energije, posebno solarne i vjetroenergije, utrostručiti do 2030. godine, što zahtijeva pametniju i otporniju energetsku infrastrukturu.
“Svi živimo u razdoblju dubokih promjena,” rekao je Blum. “Promjene koje vidimo u klimi i tehnologiji nisu samo izazovi. One su znakovi da se naša industrija mora razvijati.”
“Ne možemo samo reagirati na promjene,” nastavio je. “Moramo preuzeti vodstvo. Naš cilj u Schneider Electricu je pomoći našim partnerima, kupcima i cijeloj industriji da ne samo da prežive, nego napreduju u ovoj novoj eri.”
Schneider Electric već desetljećima predvodi integraciju elektrifikacije, automatizacije i digitalne inteligencije, područje koje tvrtka definira kao energetske tehnologije.
“Mi stvaramo tehnologije koje omogućuju energetsku tranziciju,” izjavio je Blum. “To za nas nije ništa novo. To je obveza koja traje gotovo dva stoljeća, utemeljena na inovacijama, partnerstvima i stvarnom utjecaju.”
Schneider Electric povezuje upravljanje energijom i automatizacijom u stvarnom vremenu sa skalabilnim softverom i uslugama za sve sektore: zgrade, podatkovne centre, tvornice, energetske mreže i infrastrukturu.
Kroz svoju EcoStruxure platformu, tvrtka ugrađuje umjetnu inteligenciju i digitalnu povezanost na svaku razinu sustava, čime se smanjuje složenost, povećava učinkovitost poslovanja i maksimizira korištenje energije i resursa. Ovaj pristup stvara povezane ekosustave u kojima AI (umjetna inteligencija), podatci i ljudi surađuju bez prepreka.
Središnja poruka Blumovog govora bila je važnost partnerstva i zajedničkog stvaranja (tzv. co-creation) kako bi se ubrzao napredak.“Izazovi koji su pred nama veći su od mogućnosti bilo koje pojedinačne tvrtke ili industrije,” rekao je Blum. “Upravo partnerstva i povezanost otključavaju puni potencijal mogućnosti.”
Blum je opisao viziju budućnosti u kojoj energija nije samo dostupna, već i inteligentna – gdje domovi i industrije proizvode više nego što troše, a infrastruktura se automatski prilagođava u stvarnom vremenu. “Budućnost nije nešto što čekamo. To je nešto što gradimo. Gradimo je zajedno,” zaključio je Blum.