Mobilna revolucija potpuno je promijenila svijet i živote oko četiri milijarde vlasnika mobilnih uređaja, no uz to je imala efekt i na ekonomiju, što kroz svoj izvještaj zorno prikazuje GSMA.
Naime, mobilna industrija je u prošloj godini vrijedila 3,9 bilijuna američkih dolara, što je 3900 milijardi dolara. Dakle, cifra od koje se zavrti u glavi. To je ukupno 4,6 posto globalnog BDP-a, a svake godine postotak raste, baš kao i bilijuni dolara vrijednosti mobilne industrije.
Kad se pak podijeli sve skupa na regije, vidi se da u Azijsko-pacifičkoj mobilni udio čini 5,3 posto BDP-a sa svojih 1,6 bilijuna dolara. Zatim slijedi Sjeverna Amerika s 4,1 posto i 840 milijardi dolara, Europa je treća sa 620 milijardi dolara i 3,5 posto, a zatim se vrijednost podosta spušta.
Pa tako Latinska Amerika od mobilne industrije ima 270 milijardi dolara u prošloj godini, što je 5,2 posto BDP-a. Bliski istok i Sjeverna Afrika su na 170 milijardi dolara i 4,2 posto, a rekorder po udjelu BDP-a jest regija Subsaharske Afrike s 8,6 posto i 144 milijardi dolara. Također, Zapadna Afrika je na 8,7 posto udjela ili 52 milijarde dolara.
Stavovi čelnika tehnoloških kompanija i zaposlenika o tome kako će umjetna inteligencija oblikovati budućnost sve su različitiji. Dok direktori ističu pozitivne strane, povećanu produktivnost i bolji omjer između poslovnog i privatnog života, mnogi zaposlenici brinu se za sigurnost svojih radnih mjesta.
"Na neki način, AI sustavi danas su kao najbolji svjetski programeri na natjecanjima ili mogu postići najbolje rezultate na najtežim matematičkim natjecanjima ili mogu riješiti probleme koje bih očekivao od stručnjaka s doktoratom u svojem području."
Američki sud odbio je zahtjev tvrtke Huawei Technologies za odbacivanje većine optužbi iz savezne optužnice u kojoj se tvrdi da je tvrtka ukrala poslovne tajne i obmanula banke u vezi s poslovanjem u Iranu.