Mirovinskom reformom u Hrvatskoj željelo se zakonom odrediti da ljudi u mirovinu mogu tek sa 67 navršenih godina, što je izazvalo prosvjede, referendumske potpise te na kraju kapitulaciju vladajućih po tom pitanju. No, raditi nakon 65. godine nije rijetkost, posebno u Aziji.
Pokazuje to OECD u svom istraživanju, kojim se pokazuje koliki postotak osoba od 65 do 69 godina jest radno aktivno. Pa tako u Indoneziji njih 56 posto još uvijek radi, u Južnoj Koreji njih 47,6 posto, baš koliko i u Japanu. Novi Zeland je na 44,8 posto, Kina na 36,3 posto, Indija na36,2 posto, Sjedinjene Američke Države na 33 posto.
Od europskih zemalja na vrhu je Velika Britanija s 21,7 posto i na listi se još nalaze Njemačka sa 17,1 posto, Francuska sa 6,7 posto i Španjolska sa 6,4 posto.
Od južnoameričkih zemalja, jedino je Brazil na listi i to s 26,3 posto, dok je od afričkih zemalja tek Južna Afrika na listi s 10,9 posto.
Stavovi čelnika tehnoloških kompanija i zaposlenika o tome kako će umjetna inteligencija oblikovati budućnost sve su različitiji. Dok direktori ističu pozitivne strane, povećanu produktivnost i bolji omjer između poslovnog i privatnog života, mnogi zaposlenici brinu se za sigurnost svojih radnih mjesta.
"Na neki način, AI sustavi danas su kao najbolji svjetski programeri na natjecanjima ili mogu postići najbolje rezultate na najtežim matematičkim natjecanjima ili mogu riješiti probleme koje bih očekivao od stručnjaka s doktoratom u svojem području."
Američki sud odbio je zahtjev tvrtke Huawei Technologies za odbacivanje većine optužbi iz savezne optužnice u kojoj se tvrdi da je tvrtka ukrala poslovne tajne i obmanula banke u vezi s poslovanjem u Iranu.