Digitalne i analogne kamere do pojave pametnih telefona bile su prvi izbor amatera i profesionalaca, čija je strast bila fotografirati. No situacija se uvelike promijenila i brojke to jasno pokazuju.
Od 1951. do 2010. bilježio se praktički pa konstantan rast na tržištu fotoaparata, a onda je sve krenulo nizbrdo. Od 2010. do 2020. isporuke su pale za 93 posto. I to ako samo gledamo najveći trojac - Olymous, Canon i Nikon.
Nažalost, situacija je to protiv koje nije moguće boriti se pa je na industriji prilagoditi se potrebama preostalog broja korisnika. Dakle, ponajprije profesionalcima i entuzijastima koji neće odustati od fotoaparata.
Ostali će se ipak okrenuti pametnim telefonima, što je logično jer imaju više nego dobre kamere, praktični su jer ih ionako nosimo posvuda i jednostavni su za korištenje. Stoga, situacija samo može nastaviti u smjeru pada prodaje, nikako u smjeru njena povećanja.
Stavovi čelnika tehnoloških kompanija i zaposlenika o tome kako će umjetna inteligencija oblikovati budućnost sve su različitiji. Dok direktori ističu pozitivne strane, povećanu produktivnost i bolji omjer između poslovnog i privatnog života, mnogi zaposlenici brinu se za sigurnost svojih radnih mjesta.
"Na neki način, AI sustavi danas su kao najbolji svjetski programeri na natjecanjima ili mogu postići najbolje rezultate na najtežim matematičkim natjecanjima ili mogu riješiti probleme koje bih očekivao od stručnjaka s doktoratom u svojem području."
Američki sud odbio je zahtjev tvrtke Huawei Technologies za odbacivanje većine optužbi iz savezne optužnice u kojoj se tvrdi da je tvrtka ukrala poslovne tajne i obmanula banke u vezi s poslovanjem u Iranu.