Kineski gradovi uvjerljivo su najnadziraniji, što potvrđuje lista Comparitecha, koji je proveo istraživanje u 120 gradova diljem Zemlje pa objavio poredak onih s najviše kamera na tisuću stanovnika. Čak pet prvih mjesta čine Kinezi, ali potom dolazi europski prvak London i potvrđuje da Stari kontinent ima “konja za utrku“.
Naime, što se tiče europskih gradova, načinjena je lista njih deset s najviše kamera na tisuću stanovnika i dok je sa 68,4 njih London na prvom mjestu, daleko iza njega dolazi konkurencija.
Pa tako Berlin ima svega 11,2 kamere na tisuću stanovnika, Varšava njih 7,9, Beč je na 7,4, Istanbul na 7,2 i potom slijedi osjetan pad. Jer, Madrid je na 4,4, Budimpešta na 3,4 i Pariz na 3,1 kamere na tisuću stanovnika. Posljednja je Sofija s 2,4 kamere na tisuću stanovnika.
Stavovi čelnika tehnoloških kompanija i zaposlenika o tome kako će umjetna inteligencija oblikovati budućnost sve su različitiji. Dok direktori ističu pozitivne strane, povećanu produktivnost i bolji omjer između poslovnog i privatnog života, mnogi zaposlenici brinu se za sigurnost svojih radnih mjesta.
"Na neki način, AI sustavi danas su kao najbolji svjetski programeri na natjecanjima ili mogu postići najbolje rezultate na najtežim matematičkim natjecanjima ili mogu riješiti probleme koje bih očekivao od stručnjaka s doktoratom u svojem području."
Američki sud odbio je zahtjev tvrtke Huawei Technologies za odbacivanje većine optužbi iz savezne optužnice u kojoj se tvrdi da je tvrtka ukrala poslovne tajne i obmanula banke u vezi s poslovanjem u Iranu.