Zahvaljujući potpori američke vlade, građani su dobili novčane stimulacije koje planiraju trošiti u povećoj mjeri na tehnologiju, a u prvom redu to se odnosi na pametne telefone.
Naime, prema podacima kojima barata CTA (Consumer Technology Association), od 487 milijardi američkih dolara koji bi trebali biti potrošeni ove godine na tehnološke proizvode i usluge, na komercijalnom tržištu, 73 milijarde dolara tiče se pametnih telefona.
To je rast od 15 posto na godišnjoj razini i potaknut je 5G tehnologijom. Većina Amerikanaca koji namjeravaju kupiti pametni telefon, smatraju da je sad vrijeme za to.
Nadalje, 45 milijardi potrošit će se na prijenosna računala, 24 milijarde na televizore, 15 milijardi na pametne domove, 13 milijardi na zdravstvenu i rekreativnu tehnologiju...
Osim pametnih domova, svaki dio tehnologije na koji će se potrošiti novac, bilježi rast u odnosu na prošlu godinu.
Stavovi čelnika tehnoloških kompanija i zaposlenika o tome kako će umjetna inteligencija oblikovati budućnost sve su različitiji. Dok direktori ističu pozitivne strane, povećanu produktivnost i bolji omjer između poslovnog i privatnog života, mnogi zaposlenici brinu se za sigurnost svojih radnih mjesta.
"Na neki način, AI sustavi danas su kao najbolji svjetski programeri na natjecanjima ili mogu postići najbolje rezultate na najtežim matematičkim natjecanjima ili mogu riješiti probleme koje bih očekivao od stručnjaka s doktoratom u svojem području."
Američki sud odbio je zahtjev tvrtke Huawei Technologies za odbacivanje većine optužbi iz savezne optužnice u kojoj se tvrdi da je tvrtka ukrala poslovne tajne i obmanula banke u vezi s poslovanjem u Iranu.