GlobalFoundriesu je američka vlada dodijelila 1,5 milijardi dolara financiranja kroz CHIPS and Science Act. Tvrtka će iskoristiti sredstva za proširenje postojećih proizvodnih kapaciteta u Vermontu i New Yorku, kao i za izgradnju novog pogona u potonjem.
U novom će pogonu proizvođač čipova proizvoditi poluvodiče sljedeće generacije od galij nitrida za upotrebu u električnim vozilima, električnim mrežama, podatkovnim centrima te 5G i 6G pametnim telefonima, između ostalog. Mjesta će se također koristiti za proizvodnju čipova bitnih za automobilsku industriju, internet stvari, umjetnu inteligenciju i druga vitalna područja.
Dugoročno gledano, GlobalFoundries je rekao da očekuje ulaganje više od 12 milijardi dolara tijekom više od deset godina kroz javno-privatna partnerstva, uz potporu središnje i državne vlade te partnera ekosustava. Thomas Caulfield, predsjednik i glavni izvršni direktor GlobalFoundriesa, rekao je da će ulaganje igrati važnu ulogu u stvaranju konkurentnijeg i otpornijeg američkog sektora poluvodiča na globalnoj razini.
“S novim kopnenim kapacitetom i tehnologijom na horizontu, kao industrija, sada moramo usmjeriti pozornost na povećanje potražnje za čipovima proizvedenim u SAD-u i na rast naše talentirane američke radne snage za poluvodiče,” rekao je Caulfield.
Suradnja između DC Northa i Schneider Electrica primjer je uspješnog partnerstva koje pokazuje kako korištenje naprednih tehnologija i strateška suradnja mogu znatno doprinijeti digitalnom i gospodarskom razvoju.
Aduna je proširila svoj ekosustav mrežnih API-ja dodavanjem japanskih operatera SoftBank i NTT Docomo. Uz to, inicijativi se pridružilo još pet dobavljača, među kojima su Microsoft i Syniverse.