Iako će mnogi po tekstovima koji se objavljuju u domaćim medijima zaključiti kako je IFA sajam u Berlinu sajam pametnih telefona, tableta, računala ili 4K pa i xK televizora, zapravo to nije tako. Veliki dio sajma pripada i kućanskim aparatima, bijeloj i smeđoj tehnici kako ga neki nazivaju.
U glaeriji će te pronaći i novi zanimljiv proizvod. MNogi poznaju pametne robote za brisanje prašine, a sada dolazi pametni robot za pranje prozora.
I ti uređaji uz IoT ili Internet of things postaju sve pametniji, a samim time i prilagođeniji modernom vremenu kada bez interneta gotovo pa i ne možemo, a ponegdje se u svijetu smatra i ljudskim pravom.
Kućanski aparati i to oni s oznakom IoT ili Smart svakako će u budućnosti dominirati i zapravo je pitanje vremena kada će samo oni postojati na tržištu.
Stavovi čelnika tehnoloških kompanija i zaposlenika o tome kako će umjetna inteligencija oblikovati budućnost sve su različitiji. Dok direktori ističu pozitivne strane, povećanu produktivnost i bolji omjer između poslovnog i privatnog života, mnogi zaposlenici brinu se za sigurnost svojih radnih mjesta.
"Na neki način, AI sustavi danas su kao najbolji svjetski programeri na natjecanjima ili mogu postići najbolje rezultate na najtežim matematičkim natjecanjima ili mogu riješiti probleme koje bih očekivao od stručnjaka s doktoratom u svojem području."
Američki sud odbio je zahtjev tvrtke Huawei Technologies za odbacivanje većine optužbi iz savezne optužnice u kojoj se tvrdi da je tvrtka ukrala poslovne tajne i obmanula banke u vezi s poslovanjem u Iranu.