Iako trenutno iza Bernarda Arnaulta i Elona Muska, Jeff Bezos jedan je od najbogatijih pojedinaca na svijetu, a procijenjeno je da vrijedi 189,8 milijardi američkih dolara.
Od 22. veljače ove godine, Jeff Bezos, osnivač Amazona i Blue Origina te vlasnik The Washington Posta, može se pohvaliti da sve što takne pretvori u zlato. Njegovi poduzetnički pothvati vinuli su ga u sam vrh najbogatijih ljudi svijeta, čineći ga jednim od najutjecajnijih pojedinaca kroz posljednja dva desetljeća.
Iako više nije na čelu Amazona, Bezos drži 11,5 posto vlasništva. Bruto dobit te kompanije u prošloj je godini iznosilo više od 270 milijardi dolara. Blue Origin pak nema javno dostupne podatke, ali radi se o privatnom proizvođaču zrakoplova i usluga svemirskih letova. Nepoznato je i koliko zarađuje Washington Post, ali prosječna dnevna tiraža u prošloj godini iznosila mu je gotovo 140.000 primjeraka. A tu treba pridodati i online izdanje koje svakog mjeseca čita više od 55 milijuna ljudi.
S utvrđenim Bezosovim vlasničkim udjelima i Amazonovom bruto dobiti, Finbold je sažeo brojke i doznao koliko zarađuje u sekundi, minuti, danu... One su i veće jer nije poznato koliko zarađuje u preostale dvije kompanije koje posjeduje. Dakle, ukupno od Amazona privređuje 31,06 milijardi dolara pa kad se to svede na sekunde, radi se o 985 dolara. U minuti zarađuje 59.100 dolara, po satu 3.546.000 dolara, po danu 85.104.000 i po tjednu 595.728.000 dolara tjedno.
Dok su rojevi bespilotnih letjelica područje tehnološkog razvoja već dugi niz godina, njihove praktične primjene tek su nedavno dobile značajan zamah, prema Technology Foresights, platformi za inovacijsku inteligenciju tvrtke GlobalData.
'Poziv koji ne propuštaš' platforma Hrvatskog Telekoma usmjerena na zaštitu okoliša, učinkovitije korištenje prirodnih resursa, kružno gospodarstvo i savjesnije upravljanje elektroničkim otpadom prepoznata je kao najbolja europska kampanja na temu komunikacije održivosti te je nagrađena s European Excellence Award 2024.
Prema novoj prognozi koju je objavio IDC, projicira se da će europska potrošnja na umjetnu inteligenciju dosegnuti 133 milijarde dolara do 2028. Potrošnja će rasti po ukupnoj godišnjoj stopi rasta (CAGR) od 30,3 posto u razdoblju od 2024. do 2028. godine.