Čitanjem se stječu znanja i šire horizonti. No, ono što je za mnoge užitak, za osobe s disleksijom - prema nekim istraživanjima čak 10 posto hrvatske populacije su osobe s disleksijom - čitanje predstavlja nepremostiv izazov koji sa sobom nosi niz frustracija. Međutim, rješenje postoji i razvija se u Hrvatskoj, a vi ga možete podržati svojim financijskim doprinosom kroz Funderbeam platformu.
Danas u srijedu, 27. ožujka 2019. godine u 11:30 sati na Funderbeam platformi lansirat će se kampanja tvrtke OmoLab. OmoLab je višestruko nagrađivani startup koji okuplja stručnjake, tvrtke i institucije različitih profila sa ciljem razvoja alata za osobe s poteškoćama u čitanju.
Startup OmoLab, jedan od pobjednika treće generacije ZICER-ovog predakceleracijskog programa Startup Factory, razvio je mobilnu aplikaciju OmoReader. Kroz skupinu funkcija ova aplikacija osobama s disleksijom pomaže u čitanju. Osnova ovog rješenja je posebno oblikovano i prilagođeno OmoType pismo. OmoReader u Hrvatskoj u ovome trenutku ima više od 4000 korisnika od kojih su više od 1000 osobe s disleksijom. Već sada su potpisani ugovori s malim i velikim izdavačkim kućama koje integriraju OmoType i OmoReader rješenja u svoja digitalna i tiskana izdanja. Daljnji razvoj i izlazak na strana tržišta ove vrijedne aplikacije financirat će se ulaganjem u kapital putem Funderbeam SEE platforme. Na ovaj način nudi se investiranje svima onima koji žele podržati razvoj ovog jedinstvenog projekta. Minimalno ulaganje u OmoLab iznosi 250 eura, a opširnije informacije o tvrtki i budućem poslovanju bit će dostupne na Funderbeam platformi nakon objave kampanje.
Stavovi čelnika tehnoloških kompanija i zaposlenika o tome kako će umjetna inteligencija oblikovati budućnost sve su različitiji. Dok direktori ističu pozitivne strane, povećanu produktivnost i bolji omjer između poslovnog i privatnog života, mnogi zaposlenici brinu se za sigurnost svojih radnih mjesta.
"Na neki način, AI sustavi danas su kao najbolji svjetski programeri na natjecanjima ili mogu postići najbolje rezultate na najtežim matematičkim natjecanjima ili mogu riješiti probleme koje bih očekivao od stručnjaka s doktoratom u svojem području."
Američki sud odbio je zahtjev tvrtke Huawei Technologies za odbacivanje većine optužbi iz savezne optužnice u kojoj se tvrdi da je tvrtka ukrala poslovne tajne i obmanula banke u vezi s poslovanjem u Iranu.