HAKOM-ov certificirani alat za mjerenje brzine širokopojasnog pristupa internetu HAKOMetar, koji je u primjeni od 2012., značajno je nadograđen te je unaprijeđena njegova funkcionalnost. Mjerenja izvršena pomoću ovog alata, mogu služiti u informativne svrhe kroz pokretanje pojedinačnog mjerenja ili kao certificirano mjerenje kroz pokretanje kampanje mjerenja kako bi se utvrdilo je li brzina širokopojasnog pristupa internetu u skladu s ugovorenom te kao dokaz u slučaju pokretanja korisničkog spora.
Riječ je o službenom i certificiranom alatu koji omogućava korisniku samostalno ispitivanje kvalitete usluge s vlastitog osobnog računala. U slučaju certificiranog mjerenja korisnik mora izvršiti minimalno tri mjerenja u razdoblju od pet dana te, ukoliko su sva mjerenja ispod ugovorene minimalne brzine, može uložiti prigovor na kakvoću usluge pristupa internetu.
Preduvjet za mjerenje je da se računalo s kojeg se provodi ispitivanje izravno poveže s modemom operatora žičanom vezom te da se isključe svi ostali uređaji koje korisnik ima u lokalnoj mreži.
Prilikom korištenja nove, izmijenjene i unaprijeđene verzije aplikacije, koja omogućava korisnicima mjerenje brzine podatkovnog prometa u nepokretnim elektroničkim komunikacijskim mrežama, više nije potrebno instalirati Java aplikaciju, koja je u posljednje vrijeme zbog brojnih izmjena utjecala na pravilan rad aplikacije. HAKOMetar podržava sve popularne računalne operacijske sustave, uključujući Windows, Linux i Mac OS platforme.
Aplikacija se može preuzeti u Apple trgovini ili putem HAKOM-ove internetske stranice na poveznici.
Revolut je najavio planove za pokretanje MVNO (mobilnog virtualnog mrežnog operatora), najprije u Ujedinjenom Kraljevstvu i Njemačkoj. Ova fintech tvrtka tvrdi da ovim potezom ulazi u izravnu konkurenciju s tradicionalnim pružateljima mobilnih mreža koji, kako navodi, naplaćuju pretjerane naknade za roaming unutar Europe.
Američka vlada dodala je satelitsku pokrivenost za svoje pomorske snage od Intelsata. Tvrtka je osigurala 12-mjesečni ugovor s Američkim svemirskim snagama za pružanje Ministarstvu obrane globalne pomorske pokrivenosti u obliku propusnosti satelitskih komunikacija, opreme i usluga.
Hrvatski projekt financiran iz EU fondova smanjuje emisije ugljikovog dioksida u telekom sektoru kroz primjenu rješenja za hlađenje i solarnu energiju na baznim stanicama diljem zemlje.