Očekuje se da će banke diljem svijeta potrošiti dodatnih 31 milijardu američkih dolara na umjetnu inteligenciju ugrađenu u postojeće sustave do 2025. godine, prema IDC-u. Slično tome, u svojoj nedavnoj anketi među bankarskim rukovoditeljima diljem svijeta, IDC je otkrio da je upravljanje prijevarama snažno istaknuto kao prioritet.
"U procesu osmišljavanja digitalnih proizvoda i usluga, novih kanala i novih metoda plaćanja, tvrtke možda precjenjuju primjerenost svojih trenutnih obrambenih mehanizama protiv prijevara. Ono što je prije dobro funkcioniralo jednostavno ne bi bilo dovoljno sada u digitalnijem svijetu Potrebno je stalno nadograđivati mogućnosti upravljanja prijevarama,“ rekao je Michael Araneta, pridruženi potpredsjednik, IDC Financial Insights.
“Ovo je jedinstveno vrijeme u financijskim uslugama. Industrija je usred dva krizna scenarija, a svaka strana zahtijeva rješenja koja mogu biti suprotna jedno drugom. Vladina politika mora manevrirati, a institucije financijskih usluga - banke, osiguravatelji, tvrtke na tržištu kapitala - moraju balansirati između jurnjave za prihodima i upravljanja rizikom,“ kaže Araneta.
“Do 2023. industrija će se također baviti izgradnjom platformi, što omogućuje eksternalizaciju financijskih usluga i proširenje na treće strane. Vidimo da su raniji napori u otvorenom bankarstvu urodili plodom, ali također primjećujemo da industrija napreduje dalje u platforme i traži nove suradnje poput bankarstva kao usluge (BaaS) i ekosustava digitalnog životnog stila. Ono što je vrlo jasno jest da biti digitalni na prvom mjestu znači biti usklađen s jedinstvenim trenutkom u oporavku financijskih usluga,“ zaključila je Araneta.
Europska komisija službeno je otvorila zajedničko poduzeće Chips (Chips JU), koje će ojačati europski ekosustav poluvodiča i europsko tehnološko vodstvo. Premostit će jaz između istraživanja, inovacija i proizvodnje, olakšavajući komercijalizaciju inovativnih ideja.
Vertiv je predstavio svoju inovaciju pod imenom Vertiv TimberMod verziju svog Vertiv Power Module i SmartMod portfelja, koja koristi masivno drvo kao ključnu strukturalnu komponentu umjesto čelika za prefabricirana modularna (PFM) rješenja podatkovnih centara.
Direktiva o mrežnoj i informacijskoj sigurnosti (NIS2) odnosi se na kibernetičku sigurnost na razini EU s ciljem postizanja visoke zajedničke razine kibernetičke sigurnosti u svim državama članicama EU-a. Kako bi postali svjesni razloga primjene mjera i održavanja kibernetičke sigurnosti moramo biti svjesni posljedica kibernetičkih napada. Prema istraživanju EU Agency for Network Information Security (ENISA) kibernetički napadi su najbrže rastući oblik kriminala u svijetu, porast je vidljiv u opsegu, cijeni i sofisticiranosti.