Agencija Ujedinjenog Kraljevstva za tržišno natjecanje i tržište (CMA) privremeno se usprotivila predloženoj akviziciji Activision Blizzarda od strane Microsofta vrijednoj 68,7 milijardi dolara, zaključivši da bi povezivanje moglo učiniti tehnološkog diva još jačim u igricama u oblaku i ugušiti konkurenciju za potrošače. U izjavi u kojoj se iznose nalazi opsežne istrage provedene u posljednjih pet mjeseci, CMA je primijetio da ima dokaze koji pokazuju da bi Microsoft smatrao komercijalno korisnim učiniti igre Activision Blizzarda ekskluzivnim za svoju uslugu igranja u oblaku ili samo na drugim uslugama pod materijalno lošiji uvjeti.
CMA je naveo kako Microsoft već drži procijenjenih 60% do 70% udjela u globalnom tržištu igara u oblaku i ima snagu u povezanim sredstvima uključujući Windows OS, Azure i Xbox. Međutim, CMA je nagovijestio da bi Microsoft mogao olakšati zabrinutost za konkurenciju pristankom na prodaju Activision Blizzardove Call of Duty franšize nakon bilo kakvog preuzimanja. CMA je tvrdio da je Activision Blizzard jedan od najvažnijih svjetskih izdavača igara, što znači da bi akvizicija omogućila Microsoftu da ojača svoju snažnu poziciju na tržištu.
"Ovo bi moglo promijeniti budućnost igranja potencijalno naštetiti igračima iz Ujedinjenog Kraljevstva, posebno onima koji si ne mogu priuštiti ili ne žele kupiti skupu igraću konzolu ili računalo za igranje", dodao je CMA.
Također je navedena je zabrinutost zbog utjecaja koji bi ugovor mogao imati na tržište igara na konzolama. Regulator će objaviti svoje konačno izvješće o poslu u travnju. U prosincu 2022. američka Savezna komisija za trgovinu podnijela je tužbu za blokiranje povezivanja, dok je posao također suočen s istragom Europske komisije.
Deutsche Telekom potpisao je dugoročni strateški sporazum s Google Cloudom, koji traje do 2030. godine. Fokus je na integraciji clouda i umjetne inteligencije (AI) za DT-ovu IT infrastrukturu, mreže i poslovne aplikacije, uključujući migraciju njegovog SAP okruženja.
Poslovni prihodi Span Grupe iznose 61,1 milijun eura i veći su za 80 posto u odnosu na isti kvartal prošle godine. Dobit prije kamata, oporezivanja, amortizacije i deprecjacije i to prije jednokratnih stavki (EBITDA) iznosi 4,1 milijun eura i bilježi rast od 50 posto u odnosu na promatrano razdoblje prošle godine, dok je EBITDA nakon jednokratnih stavki porasla za 61 posto i iznosi 3,9 milijuna eura. Neto dobit Grupe za prva tri mjeseca 2025. godine iznosi 2,7 milijuna eura, što je rast od 108 posto u odnosu na isto razdoblje lani.
Meta mogla bi izgubiti 7 milijardi dolara u prihodu od oglašavanja od kineskih tvrtki zbog američkih carina, sugerirao je Craig Moffett, viši izvršni direktor u MoffettNathanson, u istraživačkom izvještaju.