Francuski ministar financija Michel Sapin odbacio je mogućnost donošenja bilo kakvog rješenja ili dogovora u vezi smanjena ili oprosta dijela poreza koje Google duguje francuskim poreznim vlastima.
Na konferenciji u Parizu gdje se okupila krema financijskog sektora, Michel Sapin je odlučno odbacio špekulacije da bi moglo doći do dogovora s Googleom u vezi smanjivanja poreznog duga, no da je prisutna rasprava gdje se treba vidjeti na koji način će se porezna pravila primjenjivati i jesu li u skladu za zakonskim regulativama.
Francuski ministar je na pitanje o mogućem poreznom dogovoru s Googleom na način kako je to obavila britanska vlada i Google odgovorio da je potencijalni iznos novca koji Google duguje Francuskoj puno veći nego što je dugovao Velikoj Britaniji.
Dogovor između Velike Britanije i Googlea je izazvao dosta kontroverzi te je na kraju odlučeno da Google plati 187 milijuna dolara poreza što neki smatraju premalom cifrom.
Taj sporazum istražuje i EU te je Margareta Vestager zaprijetila kako će se detaljnije istražiti ovaj kontroverzni sporazum. EU nekako gubi povjerenje u moć nacionalnih vlada u vezi s oporezivanjem velikih tvrtki.
"Mora postojati ravnoteža između izvoznih ograničenja u svrhu nacionalne sigurnosti i osiguravanja što šire primjene naše tehnologije. To je dobro za američka radna mjesta i američko gospodarstvo", izjavila je Su.
Više od deset godina Bosch provodi istraživanja u području kvantne tehnologije te igra odlučujuću ulogu u komercijalizaciji kvantnih senzora. Od 2023. godine ima razvojnu suradnju s tvrtkom Element Six, vodećim svjetskim pružateljem rješenja za sintetske dijamante.
Prema nerevidiranom konsolidiranom financijskom izvještaju, neto dobit ESB grupe nakon manjinskog utjecaja u prvom tromjesečju 2025. iznosila je 69 milijuna eura, 6,2 posto više u odnosu na 65 milijuna eura u istom razdoblju 2024.