Zastupnički dom Kongresa usvojio je u srijedu zakon koji bi mogao dovesti do zabrane društvene mreže TikTok u Sjedinjenim Državama, osim ako njezin kineski vlasnik Byte Dance ne proda svoj udio u tvrtki u roku od 165 dana.
Američki zakonodavci izrazili su zabrinutost oko pitanja podataka i rizika za nacionalnu sigurnost aplikacije, strahujući od potencijalne povezanosti s kineskom vladom. TikTok, čije je sjedište izvan Kine, kaže da ga kineska vlada nikada nije tražila da im dostavi podatke iz SAD-a i da se aktivno pokušava distancirati od Pekinga.
Video aplikaciju kratke forme posebno vole tinejdžeri i mladi ljudi diljem svijeta. Sada, gotovo jedna od tri (32 posto) mlade odrasle osobe u dobi od 18 do 29 čak kaže da se redovito obraća TikToku radi vijesti. To je porast u odnosu na samo devet posto koji su to rekli 2020.
Iako je još uvijek nizak, ukupni udio odraslih u Sjedinjenim Državama koji kažu da redovito dobivaju vijesti na TikToku se više nego učetverostručio između 2020. i 2024. Prema istraživanju Pew Research Centera na više od 8800 odraslih, gdje je samo 3 posto reklo da redovito dobili njihove vijesti s platforme društvenih medija prije četiri godine, to se popelo na 14 posto između 25. rujna i 1. listopada 2023., kada je anketa zadnji put provedena.
Kako bi zakon stupio na snagu, prvo mora proći kroz zakonodavni proces, a zatim bi trebao proći Senat.
Globalno tržište IoT-a spremno je za rast po složenoj godišnjoj stopi od 13,5 posto, s 959,6 milijardi dolara u 2023. na 1,8 bilijuna dolara prihoda u 2028., prema izvješću GlobalData.
Meta je objavila samostalnu aplikaciju temeljenu na umjetnoj inteligenciji. Ovim potezom tehnološki div društvenih mreža nastoji konkurirati chatbot rješenjima drugih kompanija.
Amazon je opovrgnuo tvrdnje da planira prikazivati utjecaj carina na svaki proizvod koji prodaje na svojoj glavnoj e-trgovinskoj stranici. Prijašnje medijske objave koje su nagađale takav potez izazvale su oštru reakciju američke vlade.