Poznate su vam sve one silne misije i vizije koje su napisane po web stranicama tvrtki i kada ih čitate imate osjećaj kao da se svi međusobno natječu tko ima najbolje napisane izjave. Neki puta su to prava umjetnička djela, a često korisnici nalete na izjave koje su tako „stručno“ napisane da na kraju kada ih pročitate pojma nemate što tvrtka želi poručiti.
Ok, nije tako loše znati kamo idemo i koji su nam planovi i ciljevi, no sve te misije i vizije u većini slučajeva nemaju veze s vezom. Priznajte - čitate li ih uopće? Ne baš? Da, to smo i mislili. Čelni ljudi tvrtki kao da žele druge impresionirati svojim izjavama i onda se hvaliti preko vikenda svojim prijateljima i kolegama kako oni imaju „viziju i misiju“.
Nažalost, pri tome zaboravljaju način kako sve to funkcionira u realnom svijetu. Klijenti žele da što prije nađu usluge i proizvode na web stranicama, traže precizna i točna objašnjenja, kontakt podatke, cijene, mogućnosti odgode plaćanja, kupovanja na rate, brzinu dostave i slično.
Klijent koji je zadovoljan uslugama koje pružate napisat će vam na društvenim mrežama najbolju viziju i misiju kakvu nećete nikada moći sami složiti. Preporuke usmenom predajom su takva „misija“ i „vizija“ koja slama konkurenciju i daje vam veliku prednost na tržištu.
Nikada se nemojte kititi riječima nego djelima, pokažite da funkcionirate kao prava tvrtka na terenu, tamo gdje se vode sve bitke. Bolje vam je da na web stranicama imate reakcije kupaca o vašem načinu rada i da uspostavite dostupnost od 0-24.
Ako baš patite na misije i vizije, onda to napišite vrlo kratko ili na neki duhovit način. Bolje vam je da se bavite stvarima koje su puno važnije, a ne da smišljate fraze koje će impresionirati druge.
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.