Microsoft se sve aktivnije uključuje u gaming svijet i time potvrđuje velike planove za godinu i godine koje dolaze. Dodatni dokaz toj tezi jest kupnja pet godina stare eSports platforme Smash.gg za zasad nepoznatu svotu novca.
Xbox posljednjih desetak godina pokazao je Microsoftu da se hardverskim i softverskim rješenjima ne može nositi sa Sonyjevim PlayStationom pa se okrenuo ekskluzivnim naslovima, ekskluzivnim ponudama i najbolje je reći - ekskluzivnosti u svakom smislu.
Ako je nešto, onda je Microsoft bogatiji no Sony pa si može dozvoliti nešto agresivniji pristup u pridobivanju tog ekskluziviteta. A tako nešto moglo bi se izvesti kroz MSN eSports franšizu, iza koje će stajati Microsoft, naravno. Upravo dio nje postat će u bližoj budućnosti Smash.gg.
Platformu su osnovali amaterski igrači i cilj im je bio ojačati eSports zajednicu, kao što stoji u njihovom opisu. Sve to izvedeno je prije samo pet godina i Smash.gg uspio je pridobiti šest tisuća aktivnih organizatora eSport događaja u raznim igrama te na raznim dijelovima svijeta.
"Uzbuđeni smo što ćemo platformu odvesti korak dalje pridruživanjem Microsoftu, koji će ojačati naše postojeće veze i omogućiti nam istraživanje novih prilika", navodi Smash.gg u priopćenju, kojim se obećava nastavak rada na jačanju eSport zajednica kao što se radilo i prije akvizicije.
Softver koji Smash.gg nudi je besplatan za sve i jedina zarada dolazi od sponzora i game developera koji se žele povezati sa zajednicom igrača. No, koliko god sve to lijepo zvuči, detalji ovog posla se ne znaju, pa tako ni planovi koje ima Microsoft. Zna se tek da je Microsoftov Mixer ugašen i da bi Smash.gg mogao biti zamjena za njega.
Nije isključeno ni da Microsoft ostavi same temelje kakvi jesu pa na taj način krene u izgradnju eSport priče, koja bi ga mogla vinuti u gaming nebesa.
U Infinumu, jednoj od vodećih IT tvrtki u Hrvatskoj, vjeruju u kulturu dijeljenja. Osim dijeljenja znanja kroz radionice, priručnike i druge materijale o digitalnim proizvodima i uslugama, svake godine izdvajaju 1% dobiti za inicijative i projekte u koje vjeruju kroz zakladu Infinum Foundation.
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.