Sjedinjene Američke Države praktički uvijek djeluju kao smjernica i pokretač određenih usluga ili proizvoda, a to posebno vrijedi za streaming glazbe. Zato je zanimljivo promatrati što Amerikanci najčešće preferiraju kad plaćaju uslugu za slušanje glazbe.
Spotify je preuzeo prvo mjesto ove godine i čini 49 posto tržišta. A još prošle godine bio je na 41 posto, dok je YouTube Music zauzimao 51 posto. Nažalost po Google, njegova usluga je sad na svega 37 posto. Dapače, kad se pridoda tome i Google Play Music, koji se gasi ove godine, može se dodati još 12 posto. Time bi se Google u globalu izjednačio sa Spotify.
Na trećem mjestu još je uvijek Pandora i čini 33 posto u odnosu na 41 posto iz 2019. Amazon Music sve je moćniji i već je na 32 posto u odnosu na 27 posto iz 2019., a Apple Music je doživio pad s 21 posto na 17 posto.
Spomenuti Google Play Music je na posljednjem mjestu najjačih "igrača" s 12 posto, pet posto manje no što je imao prošle godine. Ali, Google polaže velike nade u YouTube Music pa bi dogodine ova lista mogla izgledati ponešto drugačije.
GSMA i TM Forum postigli su dogovor o zajedničkom djelovanju u području API-ja. Industrijske udruge žele promovirati API-je kroz objedinjeni program potvrde sukladnosti, potez koji je osmišljen kako bi se uklonila složenost, smanjili troškovi i ubrzala monetizacija za pružatelje komunikacijskih usluga (CSP-ove).
Prema izvješćima Council on Foreign Relations, brojne kriminalne skupine, uglavnom iz Kine, uspostavile su cyber centre usmjerene na online kockanje i prijevare u jugoistočnoj Aziji.
Prvo izvješće o cyber sigurnosti, koje su objavili Telekom Italia i Cyber Security Foundation, otkriva porast sofisticiranih cyber napada i ransomwarea usmjerenih na proizvodnju i uslužne djelatnosti.