Postoji mnogo web preglednika za Android, ali onaj koji većina koristi je Chrome. Unaprijed je instaliran na većini Android uređaja, brz je, jednostavan za korištenje i ima puno značajki. Međutim, jedna velika značajka koja je Chromeu za Android nedostajala svih ovih godina je podrška za proširenja preglednika (eng. extensions). No, čini se da Google to mijenja.
Tehnički, moguće je koristiti Chrome proširenja na Androidu, ali za to treba preuzeti preglednik treće strane temeljen na Chromiumu. To je zato što je Google još davno odlučio ne dodati podršku za proširenja u mobilne verzije Chromea, vjerojatno kako bi ograničio blokiranje oglasa na Android telefonima.
Je li ta odluka bila uspješna, podložno je raspravi s obzirom na rastuću popularnost aplikacija za blokiranje oglasa na Androidu. No to je druga tema, činjenica jest da je ova odluka isključila mogućnost instalacije drugih korisnih proširenja.
Stvari idu u tom smislu na bolje i Google je najavio da će Chrome OS postati sličniji Androidu. Točnije, Chrome OS će početi koristiti tehnologije poput Android Linux kernela i Android frameworka.
Google radi i na novoj verziji Chromea za Android koja je usmjerena na uređaje poput Chromebookova. To sugerira da Google želi ujediniti Chrome verzije između Androida i Chrome OS-a, s glavnom razlikom u tome za koji oblik uređaja je određena verzija dostupna. Ova nova verzija Chromea za Android - trenutno nazvana Desktop Android - također dobiva podršku za proširenja preglednika kako bi imala istu razinu značajki kao postojeće verzije Chromea za Chrome OS.
Desktop Android Chrome verzije su kompatibilne s običnim Android uređajima. Već sada se mogu preuzeti i instalirati iako to trenutno nema smisla jer podrška za proširenja još uvijek ne funkcionira. I nije ni približno poznato kad će početi...
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.