Uvodi se ažuriranje koje koristi umjetnu inteligenciju za procjenu upita za pretraživanje pristigle pošte.
Depositphotos
Ako primate puno e-mail poruka, a većina ljudi je u takvoj situaciji, ponekad može biti izazovno pronaći određenu staru poruku u pristigloj pošti. No, Google je pronašao rješenje i implementirao ga u Gmail.
Uz to, odlučio je da rješenje mora biti više umjetne inteligencije. Konkretnije, uvodi ažuriranje koje koristi umjetnu inteligenciju za procjenu upita za pretraživanje pristigle pošte kako bi se uzele u obzir vrijeme slanja, česti kontakti i najčešće kliknute poruke.
Značajka "najrelevantnijeg" pretraživanja uvodi se globalno za osobne račune, dok će poslovni računi dobiti tu značajku kasnije ove godine, ali nije navedeno kad točno.
Ako vas ideja o još više umjetne inteligencije u vašem softveru odbija, barem nećete biti obvezni koristiti ovu značajku. Google napominje da će, kada osobni račun dobije opciju "najrelevantnijih" rezultata pretraživanja, postojati prekidač za povratak na prikaz "najnovijih" koji će prikazivati rezultate obrnutim kronološkim redoslijedom kao i obično.
S druge strane, ako ste "sretno ukrcani na vlak umjetne inteligencije", imate sreće, jer ima mnogo više mjesta na kojima Google primjenjuje ovu tehnologiju. Samo ovaj mjesec, umjetna inteligencija se pojavljuje u više aspekata Googleovih portala za pretraživanje i kupovinu. Naravno, u bliskoj budućnosti bit će ih još više...
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.