Facebook se lansiranjem Paper servisa upustio u opasnu igru s kompanijom FiftyThree, koja se bavi razvojem aplikacija. Ova mala kompanije nije toliko zabrinuta oko spora s Facebookom, već se boje da će ova društvena mreža pregaziti njihovu dvije godine staru aplikaciju Paper, koja nosi isti naziv kao i nedavno lansiran Facebookov servis.
Paper aplikacija kompanije FiftyThree korisnicima nudi mobilnu bilježnicu u kojoj uz pomoć digitalne olovke mogu skicirati, pisati i crtati, te je 2012. godine proglašena iPad aplikacijom godine. Facebook je svoju Paper aplikaciju u međuvremenu lansirao i za iPhone uređaje, a prvo predstavljanje nove aplikacije stiglo je uoči desete godišnjice Facebook društvene mreže.
Gledajući veličinu publike i prepoznavanje imena, Facebook Paper aplikacija ima potencijala da po ovim stavkama istisne Paper aplikaciju koju je razvila kompanija FiftyThree. No da tako mala kompanije nije nimalo bezopasna, pokazuje i njihov zahtjev poslan sudu javnog mijenja u kojem traže da Facebook promijeni ime svoje aplikacije.
Suosnivač i izvršni direktor kompanije FiftyThree Georg Petschnigg smatra da bi Facebook trebao prestati s korištenjem njihovog brenda, te je naglasio da je ime „Paper“ zaštićeno u SAD-u i drugim zemljama. Kompanija FiftyThree, koja je prikupila oko 15 milijuna dolara investicija, još uvijek se nije odlučila na poduzimanje pravnih radnji.
Iako je Petschnigg od Facebooka zatražio da promijeni ime aplikacije, društvena mreža je nastavila sa svojim planom lansiranja Paper aplikacije, te se čini da Facebook baš i nema namjeru mijenjati ime svoje aplikacije.
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.