Pilot projekt vodeće europske platforme za mobilnost uspješno je predstavljen u Estoniji, a do kraja 2021. namirnice će na ovaj način biti moguće naručiti i u Hrvatskoj, Portugalu, Litvi, Latviji, Rumunjskoj, Češkoj, Poljskoj, Slovačkoj i Švedskoj. Bolt Market uslugu bit će moguće koristiti u okviru postojeće Bolt Food aplikacije, a osim što se njome dodatno unaprjeđuje korisničko iskustvo, usluga će omogućiti dostavljačima dodatnu zaradu.
Bolt Market je usluga dostave namirnica koja povezuje dark storeove, odnosno mjesta za brzo preuzimanje robe, i kupce kako bi im omogućila brzu isporuku robe. Sinergija usluga dostave hrane i namirnica omogućit će Boltu učinkovitije upravljanje poslovanjem i pružanje kvalitetnije usluge korisnicima. O implementaciji usluge brinut će novi tim koji će se priključiti Boltu, a kojeg će činiti Category Manager, Country Manager, Operations Manager, Supply Manager i Operation Specialist. Bolt Market tim bit će zadužen za upravljanja lancem opskrbe i skladišnog poslovanja na lokalnoj razini, definiranje strategije poslovanja i postavljanje ciljeva te prilagodbu aplikacije korisnicima i dostavljačima.
„Podaci Eurostata za 2020. pokazuju da je 55 % građana Hrvatske kupovalo online, a na razini Europske unije najviše se naručivala odjeća, hrana iz restorana, ali i namirnice. Mnogi su tijekom pandemije otkrili pogodnost dostave namirnica na vrata i nastavit će koristiti dostavne usluge čak i nakon što ona završi, stoga Hrvatska itekako ima potencijala za uvođenje Bolt Marketa. U Hrvatskoj imamo čvrstu bazu iskusnih vozača i korisnika Bolt usluga, od prijevoza na zahtjev, preko najma romobila do dostave hrane i uvjereni smo kako će ovo biti profitabilna poslovna vertikala.“, izjavio je Dmitri Liberman, potpredsjednik poslovne vertikale dostave u Boltu, i dodao kako će Bolt iskoristiti ekspertizu i iskustvo u dostavi hrane te postojeću logistiku, tehnologiju i dostavljače kako bi predstavio novu uslugu.
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.