Kako bi se IoT mreže najbolje pozicionirale protiv ovih prijetnji, studija je identificirala implementaciju okvira arhitekture nultog povjerenja (ZTA) kao prioritet. ZTA okviri funkcioniraju na principu da nijednom uređaju na mreži ne treba vjerovati; zahtijeva stalnu provjeru autentičnosti.
Depositphotos
Nova studija Juniper Researcha otkrila je da će globalni broj IoT uređaja zaštićenih rješenjima za kibernetičku sigurnost dosegnuti 28 milijardi do 2028., porast sa samo 14 milijardi u 2024. To predstavlja rast od preko 100% u sljedeće četiri godine.
Međutim, usprkos ovom značajnom rastu, upozorilo je da kako složenost IoT mreža raste, okviri koji podupiru sigurnosna rješenja postaju sve potrebniji za suprotstavljanje fragmentiranim pristupima kibersigurnosti IoT-a. Uz slabu sigurnost IoT-a, IoT korisnici u poduzećima riskiraju događaje kao što su povrede podataka, financijski gubici i neusklađenost s propisima.
Kako bi se IoT mreže najbolje pozicionirale protiv ovih prijetnji, studija je identificirala implementaciju okvira arhitekture nultog povjerenja (ZTA) kao prioritet. ZTA okviri funkcioniraju na principu da nijednom uređaju na mreži ne treba vjerovati; zahtijeva stalnu provjeru autentičnosti. Ovi okviri također nude veću vidljivost aktivnosti IoT uređaja kroz kontinuiranu provjeru autentičnosti; omogućujući ranije otkrivanje i ublažavanje prijetnji.
S obzirom na opseg očekivanog rasta IoT-a i brzu digitalizaciju malih i srednjih poduzeća (SME), ti će okviri morati biti postavljeni u IoT mrežama različitih veličina. Kako broj mreža raste, dobavljači moraju iskoristiti skalabilnost ZTA okvira kako bi osigurali da rješenja kibernetičke sigurnosti drže korak.
"Očekuje se da će IoT tržište kibernetičke sigurnosti dosegnuti 51 milijardu dolara do 2028. godine; djelomično potaknuto usvajanjem od malih i srednjih poduzeća. Da bi kapitalizirali, dobavljači moraju pojednostaviti svoja rješenja u vrijeme kada IoT arhitekture postaju sve složenije, a koristi se veći broj tehnologija povezivanja", izjavila je autorica istraživanja Michelle Joynson.
Ponovno se pojavio novi problem za korisnike WhatsAppa, a kako se može pronaći riječ je samo o Android korisnicima gdje s adrese koju imate u imeniku dolazi poruka (vidi sliku ispod) da se glasa za mladu plesačicu nakon čega kako ne bi izgledalo kao prijevara stiže i sigurnosni kod za web stranicu, međutim vaš se WhatsApp spaja na neko računalo koje onda na cijeli imenik šalje istu poruku.
OpenAI razmatra moguću akviziciju Googleovog preglednika Chrome kako bi ojačao svoju platformu ChatGPT. Ova vijest dolazi u trenutku kada internet div još uvijek suočava s pritiscima zakonodavaca zbog navodnog monopolističkog položaja na tržištu internetskog pretraživanja.
Europska komisija kaznila je Apple s 570 milijuna eura, a Metu s 228 milijuna eura zbog kršenja Zakona o digitalnim tržištima (DMA). Ovo su prve kazne izrečene u okviru propisa čiji je cilj ograničiti tržišnu dominaciju velikih tehnoloških kompanija.