Vrijedna ekipa ICTbusiness TV-a i ove godine je bila na najvećoj domaćoj IT konferenciji WinDays 2017 koja je održana potkraj travnja u Poreču. Iako naši susjedi, oni zapadniji vole reći kako je njihova inačica ove konferencije veća, nekako sumnjam u to, ali neka im bude, ove godine je porečki otok Sv. Nikola bio mjesto na kojem se najviše pričalo o digitalnoj transformaciji.
Bilo je tu red izlaganja o inovacijama, startupovima, transformaciji, obrazovanju, podacima. Za svakoga ponešto. Iz ove emisije svakako vrijedi izdvojiti razgovor s Milesom Hiltonom Berberom. Inspirativno i zanimljivo, pogledajte jer on ne može.
Priča je tu i o dva nova Algebrina studija okrenuta digitalnim podacima i računalnim igrama. Uspjeli smo baš na Windaysima otkriti što nam se to krije u novom Altusovom DC3 podatkovnom centru u koji smo nakon povratka u Zagreb eto malo i zavirili. O podacima smo razgovarali s prvim čovjekom Državnog zavoda za statistiku.
Bilo je razgovora i o HT-ovom eSIM-u, a emisiju zaključujemo borbom čovjeka i stroja, Chefa i Gammachefa.
I za kraj.
Ograničenja su u vašoj glavi.
Najgore je ono što niste napravili, a mogli ste probati bez obzira da li biste uspjeli.
Pred vama je posljednja ICTbusiness TV emisija s ovogodišnjeg najvećeg svjetskog sajma mobilne telefonije MWC koji je održanu u Barceloni. Ukupno 35 intervjua, preko 150 tisuća koraka u 6 dana, 8 TV emisija, stotinjak tekstova i sve važno što se događalo i što je posljedica onog što se pričalo i događa se i dan danas.
Polako se bližimo kraju ekskluzivnim TV emisijama s MWC 2025 iz Barcelkone, a u ovoj emisiji donosimo niz zanimljivih razgovora. Tehnologije poput umjetne inteligencije, fleksibilnih zaslona i naprednih sustava preporuka postaju dio svakodnevnog iskustva korisnika, dok telekom operatori ulažu u inovacije i digitalizaciju procesa kako bi zadržali lojalnost korisnika u sve konkurentnijem okruženju. Očekuje se da će integracija AI-a, razvoj pametnih uređaja i unaprjeđenje mrežnih kapaciteta obilježiti sljedeću fazu rasta ICT industrije.
Zagrebački inovacijski centar, poznat kao ZICER, ima bogatu tradiciju dugu više od 30 godina u razvoju inovativnog poduzetništva. Njegova priča počinje 1994. godine, kada je osnovan kao poduzetnički inkubator visokih tehnologija unutar KONČAR‑a, čime je postao jedan od prvih takvih centara u svijetu. Već 1998. godine upravljanje preuzima Grad Zagreb, a centar dobiva novo ime – Tehnološki park Zagreb. Tijekom godina, centar raste i postaje Razvojna agencija Zagreb – Tehnološki park Zagreb, s naglaskom na podršku razvoju patenata, inovacija i izvozu u više od 48 zemalja svijeta. O razvoju razgovaramo s prvim čovjekom ZICERA Franom Šesnićem.