KIBERNETIČKA SIGURNOST

ZET priznao napad i radi na otklanjanju problema

O incidentu obaviješteni Nacionalni centar za kibernetičku sigurnost, Agencija za zaštitu osobnih podataka i MUP.

ZET priznao napad i radi na otklanjanju problema
Dražen Tomić / Tomich Productions

Kako smo jučer izvijestili, u ZET-u je došlo do kibernetičkog napada, te možemo potvrditi da je on zahvatio dio mreže namijenjen poslovnim procesima administrativnih službi, objašnjavaju iz ove gradske tvrtke.

Usluga javnog prijevoza odvija se nesmetano, a u napadu nisu ugroženi osobni podaci korisnika javnog gradskog prijevoza, tvrde i kompaniji i dodaju kako su o incidentu obaviješteni Nacionalni centar za kibernetičku sigurnost, Agencija za zaštitu osobnih podataka i MUP.

Informacijski sustav je preventivno izoliran radi zaštite i oporavka, zbog čega su privremeno izvan funkcije prodajna mjesta ZET-a, a nedostupna je i mogućnost plaćanja prijevozne usluge putem aplikacije MojZET. Vrijednosne i pretplatne fizičke kartice i dalje su u funkciji, a za plaćanje prijevozne usluge dostupne su papirnate karte kod vozača i na kioscima ugovornih partnera.

„IT stručnjaci intenzivno rade na uspostavi pune funkcionalnosti te će javnost biti pravodobno obaviještena o daljnjim koracima“, zaključuju iz ZET-a.