Imate određenu sumu novaca i trebate kupiti računalo. No, muči vas jedna dilema - da li kupiti stolno računalo ili laptop. Naravno, sve ovisi za što vam treba računalo, no evo nekoliko zanimljivih činjenica koje bi vam mogle pomoći oko odabira.
Pokretljivost
Svako računalo je kompromis između prenosivosti i snage. Ako vam treba računalo koje možete vući za sobom, onda je laptop svakako izbor broj jedan i tu nema dileme.
Snaga i cijena
Tražite više snage i bolje komponente to znači da je potrebno više prostora u unutrašnjosti računala. Stolna računala su tu u prednosti nad laptopom jer laptop je nezgrapan i nema toliko prostora. Osim toga, prisutno je i puno buke. Što se tiče cijene, stolna računala su opet u prednosti. Laptop dijelovi imaju premium cijenu, manji su i automatski skuplji za proizvodnju.
Veličina zaslona
Većina laptopa ima oko 11 do 15 inča, dok stolna računala ne poznaju tu granicu. Ako vam je veličina zaslona vrlo važna, onda ipak kupite stolno računalo. Posebno se to odnosi na one koji puno vremena provode ispred zaslona.
Fleksibilnost konfiguracije
Još jedna ključna razlika između prijenosnih i stolnih računala je u fleksibilnosti konfiguracije. U stolno računalo možete staviti razne komponente i izgraditi vlastito računalo od nule. Puno lakše nego da to radite s laptopom.
Kada se sve zbroji i oduzme, stolno računalo je odličan izbor, no ako ste u pokretu, onda tu nema dileme - laptop je jedino rješenje.
ERP sustavi više nisu tihi pomoćnici u pozadini poslovanja. Danas su srce agilnog odlučivanja, osnova svakodnevne učinkovitosti i ključni alat za planiranje budućeg rasta. No mnoge tvrtke i dalje rade u zastarjelim sustavima, skupljaju podatke iz nekoliko alata, a odluke donose bez potpune slike.
Unatoč trgovinskim ratovima i sve većem nadzoru, kineske aplikacije za kupovinu dominiraju američkim telefonima, dokazujući da nastavljaju preoblikovati američke navike online kupovine.
U izjavi kojom je najavljena nova carina na automobile i auto dijelove, predsjednik Donald Trump poziva se na odredbu 232. Zakona o proširenju trgovine iz 1962. godine, koja predsjedniku daje ovlast prilagoditi uvoze u Sjedinjene Države „u količinama ili pod okolnostima koje prijete narušavanju nacionalne sigurnosti.