Nakon blagdanskog zatišja pred buru, vaš i naš najdraži IT podcast vraća se u velikom stilu! Troje smo sugovornika već imali u raznim kombinacijama, ali nikad tri gošće! I to - stručnjakinje za data platforme i sve što ide uz začudan univerzum prikupljanja, pohrane, organizacije, pripreme, isporuke i nadgledanja podataka. Među ostalim! One su Petra, Ivana i Kristina, i u 45 zanimljivih i informativnih minuta će vas uvesti u data platform problematiku, Azure alate, skladišta, skalabilnost i pretvaranje izazova u kreativna rješenja. Tu je naravno i naš Slaven, kao neumorni host i moderator! Uskočite u siječanjski Spanoptic i izađite iz njega podatkovno potkovaniji!
A u njemu ćete saznati puno toga o tome kako organizacije dolaze do modernih data platformi, s kojim se izazovima susreću, kako odgovaraju na zahtjeve korisnika i kako su naše ekspertice kroz kreativnu igru i eksperimentiranje sagradile nešto na što mogu biti ponosne. Od cigli i skladišta do medalja i kuća uz jezero (i zašto se te arhitekture tako zovu), otkrit ćete štošta o brizi za najvažniju valutu današnjice - informacije.
Moderne platforme podataka za dobar su dio organizacija još uvijek donekle enigma, ali su u modernom poslovnom svijetu svakako nešto što već odavno nije "samo dobro imati", nego su i apsolutna nužnost za bilo kakvo poslovanje s većim brojem klijentata i informacija. Tvrtke se počinju profilirati na temelju svoje sposobnosti prikupljanja korisnih uvida iz svojih podataka kako bi poboljšale korisničko iskustvo, povećale prihod ili čak i definirale svoj brend.
Naravno, još ne postoji nacrt za organizacije koji bi definirao što bi vaša arhitektura podatkovne platforme trebala sadržavati i u koje biste alate trebali uložiti za svaki sloj, ali naša će vam nova epizoda svakako sugerirati na što bi bilo dobro obratiti pažnju!
Za mnoge europske zemlje ova će godina biti prvi Božić u godinama bez visoke inflacije ili globalne pandemije, iako se preostali utjecaj još uvijek osjeća, prema analitičkoj tvrtki GlobalData.
SAD je dodao nova ograničenja kineskom pristupu naprednoj tehnologiji čipova. Država je proširila ograničenja kako bi pokrila dodatnu proizvodnju i softverske alate te proširila kontrolu izvoza kako bi uključila opremu proizvedenu u Singapuru.
Prema podacima Tenderi.hr ukupna procijenjena vrijednost tendera za koje je objavljen sklopljeni ugovor za treći kvartal dosegla je gotovo 260 milijuna eura, a što se tiče sklopljenih ugovora oni su dosegli 157,51 milijuna eura.