"Ponosni smo što je Gartner prepoznao naš proizvod Spectra Assure u ovom vodiču, za koji vjerujemo da samo potvrđuje hitnu potrebu za naprednim pristupima sigurnosti modernog lanca nabave softvera."
Sigurnosna kompanija ReversingLabs nedavno je prepoznata kao reprezentativni dobavljač u Gartnerovom tržišnom vodiču za sigurnost lanca nabave softvera (SSCS) za 2025. godinu. Vodič utjecajne američke analitičke kuće daje početne uvide u tržište sigurnosti lanca nabave softvera; definira ga i obrazlaže te navodi ključne kapacitete.
"Meta napadača su lanci opskrbe softvera koji se sastoje od ovisnosti otvorenog koda i komercijalnog softvera, API-ja trećih strana i lanaca DevOps alata", navodi se u izvješću Gartnera. "Voditelji razvoja softvera mogu koristiti alate za sigurnost lanca nabave kako bi zaštitili svoj softver od kaskadnog utjecaja takvih napada."
"Ponosni smo što je Gartner prepoznao naš proizvod Spectra Assure u ovom vodiču, za koji vjerujemo da samo potvrđuje hitnu potrebu za naprednim pristupima sigurnosti modernog lanca nabave softvera", rekao je Mario Vuksan, suosnivač i direktor ReversingLabsa. "Pružamo jedinstvenu razinu uvida u softverske pakete na binarnoj razini, zbog čega naši korisnici mogu otkriti prijetnje i probleme u otvorenom, vlastitom i komercijalnom kodu - prije nego što objave softver."
Po izvješću Gartnera, "do 2028. godine će 85 posto programerskih timova u velikim poduzećima imati implementirane alate za sigurnost lanca opskrbe softverom, što je porast u odnosu na 60% njih u 2025." Izvješće navodi tri ključna slučaja upotrebe i kapacitete koje trebaju imati moderni alati za sigurnost lanca nabave (SSCS), kako bi omogućili sigurnu upotrebu otvorenog koda, i općenito štitili kontinuiranu isporuku softvera.
U ReversingLabsu vjeruju da je Spectra Assure usklađena s više značajki SSCS alata koje Gartner preporuča u izvješću.
Spectra Assure pruža najopsežniji popis softverskih komponenti (SBOM/xBOM) i procjenu rizika čitave softverske aplikacije. U pozadini tog alata je složena binarna analiza, u kojoj se analizira otvoreni kod, ali i vlastiti, komercijalni i build artefakti, kako bi se otkrio malware, neovlašteno mijenjanje softvera, sumnjiva ponašanja i drugo.
U današnje digitalno doba važnije je nego ikad osigurati da su pametni telefoni vaše djece sigurni i zaštićeni. S porastom online prijetnji i vršnjačkog nasilja na društvenim mrežama, roditelji trebaju poduzeti proaktivne korake kako bi zaštitili uređaje svoje djece.
ERP sustavi više nisu tihi pomoćnici u pozadini poslovanja. Danas su srce agilnog odlučivanja, osnova svakodnevne učinkovitosti i ključni alat za planiranje budućeg rasta. No mnoge tvrtke i dalje rade u zastarjelim sustavima, skupljaju podatke iz nekoliko alata, a odluke donose bez potpune slike.
Unatoč trgovinskim ratovima i sve većem nadzoru, kineske aplikacije za kupovinu dominiraju američkim telefonima, dokazujući da nastavljaju preoblikovati američke navike online kupovine.