Meta se snažno fokusirala na AI prijevod teksta i govora, što je logičan potez za kompaniju koja povezuje korisnike diljem svijeta.
Depositphotos
Meta je sklopila partnerstvo s UNESCO-om na novom planu poboljšanja AI sustava za prevođenje i prepoznavanje govora. U sklopu svog Language Technology Partner Programa, kompanija traži suradnike voljne donirati najmanje deset sati govora s transkriptima, velike pisane tekstove, od 200 i više rečenica, te skupove prevedenih rečenica. Cilj je usmjeriti se na "jezike koji su nedovoljno zastupljeni, u podršci UNESCO-ovom radu", stoji u Metinom priopćenju.
Dosad su Meta i UNESCO sklopili suradnju s vladom Nunavuta, sjevernog teritorija Kanade. Cilj je razviti sustave za prevođenje jezika intuita koji se tamo koriste - inuktituta i inuinnaqtuna.
"Naši su napori posebno usmjereni na jezike koji su nedovoljno zastupljeni, u okviru UNESCO-ova rada na Međunarodnom desetljeću autohtonih jezika", poručuju iz Mete.
Kao dio programa, Meta predstavlja BOUQuET, open source referentni test za procjenu učinkovitosti AI modela za prevođenje. Sastojat će se od rečenica pažljivo oblikovanih od strane lingvističkih stručnjaka, a Meta poziva zainteresirane da doprinesu putem posebne internetske platforme.
Meta se snažno fokusirala na AI prijevod teksta i govora, što je logičan potez za kompaniju koja povezuje korisnike diljem svijeta. I, koja podosta gubi popularnost pa mora pronaći nešto što bi bilo originalno i još uvijek nedostupno u takvom obliku kod konkurentskih platformi. Možda to bude upravo ovo...
Stoga, Meta je prošle godine predstavila alat koji koristi AI za automatsko sinkronizirano postavljanje titlova i presnimavanje reelsa na druge jezike, pri čemu su prvi korisnici bili kreatori sadržaja na engleskom i španjolskom jeziku u Sjedinjenim Američkim Državama. Ujedno, kompanija postupno širi svog Meta AI asistenta diljem svijeta, a trenutno je dostupan u 43 zemlje i na više od desetak jezika.
U današnje digitalno doba važnije je nego ikad osigurati da su pametni telefoni vaše djece sigurni i zaštićeni. S porastom online prijetnji i vršnjačkog nasilja na društvenim mrežama, roditelji trebaju poduzeti proaktivne korake kako bi zaštitili uređaje svoje djece.
ERP sustavi više nisu tihi pomoćnici u pozadini poslovanja. Danas su srce agilnog odlučivanja, osnova svakodnevne učinkovitosti i ključni alat za planiranje budućeg rasta. No mnoge tvrtke i dalje rade u zastarjelim sustavima, skupljaju podatke iz nekoliko alata, a odluke donose bez potpune slike.
Unatoč trgovinskim ratovima i sve većem nadzoru, kineske aplikacije za kupovinu dominiraju američkim telefonima, dokazujući da nastavljaju preoblikovati američke navike online kupovine.