Internet stvari, odnosno Internet of Things, je fraza koju u zadnje vrijeme sigurno sve češće čujete, no što je to zapravo? Nova infografika pokušat će uvesti u pomalo zbunjujući pojam nekog smisla i objasniti što taj „Internet stvari“ predstavlja, od čega se sastoji i čemu služi.
S porastom nosive tehnologije kao što su Google Glass i razno razni pametni satovi i fitnes trackeri, pojam „Internet stvari“ je ušao u mainstream rječnike. Pojam se odnosi na razne uređaje koji mogu komunicirati i dijeliti podatke između sebe, kako uređaji funkcioniraju međusobno i naposljetku čine naše živote jednostavnijima.
Dok su pametni uređaji u kućanstvu, primjerice hladnjaci, perilice, mikseri, dimni detektori i sigurnosni sustavi, još uvijek poprilično skupi i za sada slabo rašireni, neće proći dugo vremena kada će svaki uređaj unutar našeg doma imati mogućnost komunikacije jedan s drugim.
Nadzorni organ iz Ujedinjenog Kraljevstva odobrio je Microsoftovo ulaganje od 4 milijarde dolara u AI start-up Anthropic. Uprava za tržišno natjecanje i tržište (CMA) zaključila je da potez ne zaslužuje dublju istragu.
Europska komisija naredila je YouTubeu, TikToku i Snapu da dostave pojedinosti o dizajnu svojih algoritama preporuka i njihove uloge u povećanju sistemskih rizika. EK je upozorila da bi propusti u odgovarajućem rješavanju zahtjeva mogli dovesti do formalnog postupka prema Zakonu o digitalnim uslugama.
Dobavljači kvantnog računalstva (QC) suočavaju se s dugim i izazovnim putem do velikih kvantnih računala otpornih na greške (FTQC), prema nedavnom istraživanju Omdije.