Proslava Nove godine u većem dijelu svijeta slavi se 1. siječnja, ali na globalnoj razini postoje posebna slavlja vezana uz države ili većinsku religiju.
Dapače, svaka dva mjeseca se u prosjeku slavi neka od novih godina. Najpoznatija, uz onu globalnu 1. siječnja, jest kineska koja traje kroz veći dio veljače, ali u ovoj godini počela je s krajem siječnja, da bi vrhunac dosegnula 12. veljače. Uz Kinu, tijekom tog perioda slave još Južna Koreja i Vijetnam.
Zatim, u ožujku Iran i Uzbekistan slave Perzijsku novu godinu, a s krajem ožujka i početkom travnja slave i Hinduisti u Indiji. Ovisno o geografskoj lokaciji, narodi ili vjernici imaju posebne trenutke u godini kad završavaju jedan i započinju novi ciklus.
Songran se tako slavi ove godine od 13. do 16. travnja i održava se u Tajlandu, Laosu, Kambodži, Mianmaru, Šri Lanki i dijelovima Indije, Kine i Vijetnama.
Također, 9. kolovoza ove godine održava se Islamska nova godina, a slave je Saudijska Arabija i Ujedinjeni Arapski Emirati. I, konačno, rujan je namijenjan za proslavu Rosh Hashanaha u Izraelu.
Američki sud odbio je zahtjev tvrtke Huawei Technologies za odbacivanje većine optužbi iz savezne optužnice u kojoj se tvrdi da je tvrtka ukrala poslovne tajne i obmanula banke u vezi s poslovanjem u Iranu.
Američki Senat blokirao je desetogodišnju zabranu donošenja zakona o regulaciji umjetne inteligencije na razini saveznih država. Ova kontroverzna mjera bila je podržana od strane velikih tehnoloških kompanija. Senatori su izglasali amandman kojim se moratorij uklanja iz kontroverznog zakona o poreznim olakšicama i potrošnji, koji je predložio američki predsjednik Donald Trump.
Europska komisija najavila je Kvantnu strategiju s ciljem da Europa postane globalni lider u području kvantnih tehnologija do 2030. godine. Prema navodima Komisije, strategija će potaknuti izgradnju otpornog i suverenog kvantnog ekosustava koji će podupirati rast startupova te pretvarati znanstvena otkrića u tržišno spremne primjene, uz očuvanje europske znanstvene izvrsnosti.