Europska komisija želi da Apple i Google pruže više pojedinosti o praksama povezanim s transparentnošću. Prakse se moraju razjasniti prema Zakonu o digitalnim uslugama (DSA), a tvrtke imaju mjesec dana za odgovor.
Zahtjev za više informacija o tržištima došao je nakon što je EC u travnju te tvrtke imenovala pružateljima vrlo velikih online platformi uz Amazon i Meta Platforms. Regulatorno tijelo zatražilo je od tvrtki da dodatno objasne kako su marljivo identificirale sve sistemske rizike u vezi s Appleovim App Storeom i Google Playom, posebno one povezane s širenjem nezakonitog i štetnog sadržaja, te sve negativne učinke na ostvarivanje temeljnih prava, kao i na javno zdravlje i sigurnost.
Tijelo je ukazalo na personalizirane oglase i sustave preporuka tvrtki. Apple i Google imaju rok do 15. siječnja 2024. za odgovor ili će se suočiti s kaznama. Tvrtke se također suočavaju s pritiskom EK zbog navodnih zatvorenih i antikonkurentskih praksi.
Samsung je možda započeo ostvarenje svojih ambicija da dostigne TSMC pokretanjem prototipske masovne proizvodnje čipa Exynos 2600 u 2nm procesu, no tajvanski poluvodički div i dalje ima prednost zahvaljujući dugogodišnjem pouzdanom ispunjavanju narudžbi najunosnijih klijenata poput Applea.
Čovječanstvo možda već ulazi u rane faze singularnosti, trenutka kada umjetna inteligencija nadmašuje ljudsku, prema riječima izvršnog direktora OpenAI-ja Sama Altmana.